czwartek, 19 czerwca 2014

Cafe Absinthe - Gdańsk

Ostatnio odwiedziłem kolejny lokaj na gdańskiej, lub jak kto woli, trójmiejskiej mapie piwnej. Tym razem zaszedłem do lokalu, którego nigdy wcześniej nie posądzałem o to, że można napić się tam dobrego piwa. Chodzi o knajpę, w której kiedyś, dawno temu spędzałem sporo czasu z przyjaciółmi, gdzie chodziłem się napić i poruszać trochę na parkiecie. Mowa jest o Cafe Absinthe.

Cafe Absinthe mieści się w Gdańsku przy ulicy Św. Ducha 2, przy Targu Węglowym, w budynku Teatru Wybrzeże.


Cafe Absinthe jest otwarty codziennie od godziny 10.00 do co najmniej 4.00 następnego dnia. 


Właścicielem knajpy jest, od około dziesięciu już lat, mieszkający w Polsce Amerykanin - Karl Kuellmer. Osoba, która jest dość dobrze zorientowana w scenie 'kraft' Stanów Zjednoczonych oraz jest także piwowarem domowym. Poczas mojej wizyty, zostałem poczęstowany dwoma piwami jego domowej produkcji (JeffKarl Production), a mianowicie American pale ale oraz milk stoutem. 


Właściciel widząc rosnąca popularność piw z browarów regionalnych i rzemieślniczych oraz rosnącą świadomość polskich piwoszy, postanowił zmienić oferowanie piwne w swoim lokalu i od około miesiąca, oprócz piwa koncernowego, na kranach i butelkach dostępny jest polski 'kraft' oraz polski 'regional'. Obecnie piwa możemy napić się z 7 kranów. 4 z nich dedykowane są 'kraftowi' i regionalnym oraz zagranicznym, pozostałe dwa dedykowane Perle, dostępne jest także machinarium Grimbergena, z którego można napić się Grimbergen Blonde. 
Dość szerokie jest też menu piw butelkowych, które zmienia się w zależności od tego, co jest dostępne w rynku hurtowym.


Poza tym w Cafe Absinthe można napić się alkoholi mocnych, drinków, napojów bezalkoholowych oraz napojów gorących. Jest też, owszem, szeroki wybór absyntu. Kuchni w Cafe Absinthe nie uświadczymy. 


Wystrój lokalu nie jest może zbytnio piwny, ale to ze względy dlatego, że jest to bardziej knajpa imprezowa, niźli typowo piwna. Niemniej jednak akcenty piwne w wystroju znajdziemy. A co do imprez muzycznych, to odbywają sie od czwartku do niedzieli.


W lokalu swobodnie może usiąść około 40 osób. Od wiosny do jesieni dostępny jest także zewnętrzny ogródek na około 50-60 osób.

W lokalu można uiszczać rachunku płacąc kartami płatniczymi. Istnieje możliwość zarezerwowania stolika, dzwoniąc pod numer 0-58 320 37 84.

Ogólnie rzecz ujmując, bardzo fajnie, że na mapie piwnej Gdańska, pojawia się lokal z dobrym lanym i butelkowym piwem. Z wypowiedzi Karla można wywnioskować, że będzie starał się poszerzać ofertę piwną i być może wkrótce pojawią się nowe krany, dzięki czemu trójmiejscy piwosze i turyści będą mieli szerszy wybór dobrego piwa.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz