środa, 18 czerwca 2014

Bruderschaft - Gdańsk

W kolejnym odcinku moich peregrynacji po trójmiejskim świecie piwnym, zaszedłem do lokalu, który odwiedziłem po raz pierwszy w trakcie Chmielatonu 2.0, a który to zauroczył mnie od pierwszych chwil. Chodzi o knajpę Bruderschaft.


Bruderschaft mieści się w Gdańsku przy ulicy ... Długiej 81/83, czyli w samym centrum Głównego Miasta, nieopodal Złotej Bramy.


Bruderschaft jest otwarty codziennie od godziny 10.00 do ostatniego klienta, ale zamykają nie wcześniej niż o północyW barze czeka na nas 5 kranów, z czego dwa są zarezerwowane na piwa koncernowe (wkrótce jeden ustapi miejsca piwu 'kraftowemu'), dwa mamy rotacyjne (tu rządzą głównie Czechy i polski 'kraft' i regionalne), a piąty zarezerwowany jest dla cydru. Jest jeszcze osobny maszyno-kran Grimbergena, z którego polewany jest Grimbergen Blonde. Poza kranami dostępne są także piwa w wersji butelkowej, alkohole mocne, drinki oraz gorące i zimne napoje bezalkoholowe. 
W środku lokalu panuje bardzo przyjemny, piwniczno-stary klimat, który bardzo mi odpowiada. Na ścianach wiszą imprezowy rozkład jazdy, menu, zdjęcia i plakaty. Wszystko to wygląda naprawdę zacnie. Jeśli chodzi o imprezowy rozkład jazdy, to Bruderschaft może pochwalić się tym, że mamy między innymi: 'Winylowy wtorek' (każdy może przynieść swoją winylową płytę. która zostanie odtworzona, a w zamian, gość za przyniesioną muzykę dostaje darmowego szota), 'Jazz w środy' (muzyka jazz'owa na żywo) oraz 'Blues' w czwartki (także muzyka na żywo). Odbywają się tu także wernisaże, a także projekcje filmowe. Poza tym, szczerze mówiąc, to muzyka lecąca z głośników w knajpie jest naprawdę świetna. Nie ma mowy tu o popowej łupance. a mamy za to mnóstwo muzyki z gatunków rock, hard rock, heavy metal, blues, jazz. Naprawdę, przy takiej muzie świetnie się spędza czas w knajpie przy dobrym piwie. 

W środku, w pomieszczeniach lokalu może pomieścić się swobodnie na raz około 100 osób w trzech pomieszczeniach, które są ciekawym akompaniamentem do dobrego piwa. Do tego, te cudowne wahadłowe siedziska przy barze. Genialnie na nich się siedzi i buja. A wszystko to w piwnicach starej gdańskiej kamienicy.

Dodatkowo w okresie od wiosny do jesieni Bruderschaft oferuje także zewnętrzny ogródek, zlokalizowany na samej ulicy Długiej. Tu do dyspozycji klientów jest kilkadziesiąt miejsc przy stolikach oraz roll-bar z dwoma kranami, który wystawiany jest w ogródku od godziny 12.00Wybierając się do Bruderschaftu, można telefonicznie zarezerwować sobie stolik, dzwoniąc na numer 730 300 703. W knajpie, rachunki swobodnie można uiszczać kartami płatniczymi.

Konkludując wpis o tym przyjemnym miejscu, to muszę napisać kilka haseł, które odwołują się bardzo dobrze do tego miejsca na piwnej mapie Trójmiasta. Po pierwsze - wspaniała obsługa, po drugie - genialna muza i imprezy, no i po trzecie (dla nas najważniejsze) - coraz lepsza oferta piwna, no i po czwarte (co jest składową wszystkich wcześniejszych) - super klimat miejsca. Szczerze polecam odwiedzić!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz