poniedziałek, 2 września 2013

Pub Ciechan i Klub Stara Leżakownia

Po zwiedzeniu większości zakamarków Browaru Ciechan, wraz z Anetą Jakbubiak udaliśmy się jeszcze do dwóch miejsc związanych mocno z ciechanowskim browarem. Tymi miejscami były: Pub Ciechan oraz Klub Stara Leżakownia.

Pub Ciechan położony jest w piwnicach jednego z budynków należących do browaru. Czynny jest codziennie w godzinach od 17.00 do 23.00. Pub Ciechan to bardzo klimatyczne miejsce, z fantastycznym wystrojem. W sumie dla gości dostępne są trzy sale. Jedna główna i dwie takie bardziej kameralne, głównie na indywidualne rezerwacje. W barze dostępna jest oferta piw z browarów w Ciechanowie oraz Lwówku Śląskim. Można też napić się innych trunków alkoholowych oraz gorących i zimnych napoi bezalkoholowych. W menu dostępne także dania gorące, przekąski, desery. Na spędzenie miłego wieczoru w Ciechanowie miejsce wręcz idealne. Na mnie wrażenie zrobiły ciekawie przyozdobione etykietami i kapslami stoły, no i ceglane mury.Drugie, bardzo ciekawe miejsce, to leżący tuż obok, a właściwie naprzeciwko zabudowań browarnych, Klub Stara Leżakownia. 


Tuż przed samym wejściem do Starej Leżakowni, wita nas ogródek piwny i jedyny w całej Polsce reklamowy baner Browaru Ciechan. 


Jest to taki właściwie klub taneczny, dyskoteka, w którym także mają miejsce imprezy mocno związane z wydarzeniami dziejącymi się w Browarach Regionalnych Jakubiak, między innymi mają miejsce tu premiery nowych piw. Miejsce to czynne jest od środy do soboty w godzinach od 17.00 aż do końca imprezy. Jest to lokal dwupoziomowy. Na parterze znajduje się kasa, szatnia oraz toalety, a właściwe miejsce jest także w podziemiach. Miejsce jest bardzo stylowe. Tak, jak w przypadku Pubu Ciechan, mamy tu ściany z cegieł. Miejsca do siedzenia zrobione są ze starych tanków leżakowych, co naprawdę przywodzi klimat browarny.

 

W ścianach Starej leżakowni mamy zrobione wystawki, w których możemy podziwiać stare butelki i etykiety piw warzonych w Ciechanowie, medale zdobyte podczas konkursów piwnych i inne ciekawostki. 
W menu mamy oczywiście wyroby Ciechana i Lwówka Śląskiego oraz inne napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

Ogólnie rzecz ujmując oba miejsca godne zobaczenia i posiedzenia, jakkolwiek Pub Ciechan oferuje bardziej kameralne spędzenie wieczoru. Stara Leżakownia to miejsce bardziej do zabawy, a Pub Ciechan do posiedzenia, obejrzenia meczu i innych zawodów sportowych. Myślę, że kiedyś przyjadę ponownie do Ciechanowa i sobie taki wieczór w pubie spędzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz