sobota, 9 listopada 2013

PiwoWAR Battle - Akt VIII - półfinał - Jacek Głuchowski vs Dariusz Cieśla vs Łukasz Szynkiewicz - Special Bitter

Pierwszy czwartek listopada to dzień, w którym odbyła się kolejna edycja kolejna edycja PiwoWAR Battles. Tym razem był to drugi półfinał pierwszej edycji piwowarskich bitew. 


W gdańskiej Degustatornia spotkali się Jacek Głuchowski, Darek Cieśla i Łukasz Szynkiewicz, którzy skrzyżowali swoje piwowarskie rękawice, a orężem ich walki były przez nich uwarzone piwa w stylu special bitter.


Bojowo nastawieni 'bitewnicy' na półfinał PiwoWAR Battles przygotowali takie oto piwa: Atomic Bitter (Jacek Głuchowski), Lufa Rudego (Darek Cieśla) i Kot Schrödingera (Łukasz Szynkiewicz).Poniżej krótka charakterystyka obu piw:
Atomic Bitter - tu niestety nie mam obecnie danych. Jak dostanę, to dodam.
Lufa Rudego - ekstrakt 12,0%, alkohol - 4,8%; skład: słody (Pale Ale, jęczmienny palony), chmiele (Hallertau Taurus, Challenger), drożdże (Danstar Windsor), IBU 36.
Kot Schrödingera - ekstrakt 11,6%, alkohol - 4,2%; skład: słody (Pale Ale, Karmelowy 30, Biscuit, Czekoladowy 1200), płatki jęczmienne, chmiele (Challenger, Target, East Kent Goldings), drożdże (Mangrove Jack's M79 Burton Union), IBU 35.

Jak zwykle, na bitwę przybyła spora osób, które skuszone zasmakowaniem piwa domowego oraz tego, co oferowała Degustatornia na kranach, tłumnie przybyli do knajpy. Na kranach działo się naprawdę dobrze. Dość napisać, że w trakcie drugiego półfinału miała miejsce prapremiera Hery od chłopaków z Browaru Olimp. Zresztą sami spójrzcie na 'listę startową'.


Tuż po godzinie zaczęło się dziać. Piwo bitewne zaczęło lać się strumieniami. W ruch poszły karty do głosowania i dobre humory przybyłych gości. 
Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele sponsorów PiwoWAR Battles, czyli Dominik Stankiewicz z firmy Stanbud, Andrzej Ługin reprezentujący Kazbi, Wojtek Piasecki z Browaru Piwna oraz moja skromna osoba Browarnika Tomka. 

   
Największą jednak i najmilszą niespodziankę sprawiły swoim przyjazdem dwie sympatyczne osoby jeszcze jednego sponsora, który od paru ładnych już edycji jest z PiwoWAR Battles. Gdańską Degustatornię odwiedziły Aneta Jakubiak i Marta Łażewska z Browarów Regionalnych Jakubiak. Z rozmów, które nie tylko ja przeprowadziłem, wynikało, że strasznie im się sam pomysł bitew od dawna im się podobaół, ale to, co zobaczyły na własne oczy przerosło ich wyobrażenia. Dodatkowo bardzo miło zaskoczone były sposobem bycia mieszkańców Trójmiasta, co mnie bardzo ucieszyło. Były też zapewnienia o kolejnych odwiedzinach w Trójmieście.Po czterech godzinach walki przyszedł czas na rozstrzygnięcia, czyli podliczenie głosów. Oczywiście w tej kwestii głową całego przedsięwzięcia był nieoceniony Bartek Gesek. Wszystkiego nadzorowała specjalna komisja w postaci ... bardzo złowrogiej i okrutnej Baby Jagi.


Drugi półfinał wygrał Łukasz Szynkiewicz i jego 'pół żywy - pół martwy kotek'. Drugie miejsce przypadło jackowi Głuchowskiemu, a trzecie - także na pudle - zajął Darek Cieśla. Stosunek głosów był następujący: Łukasz - 45, Jacek - 33 i Darek - 29.
Po wręczeniu nagród, jak zawsze, miało miejsce losowanie piwnych fantów wśród osób głosujących. Do wygrania były butelki piwa z Browaru w Bojanowie oraz gadżety związane z jednym koncernem działającym na polskim rynku piwnym. W sumie rozlosowano chyba ponad 30 fantów.


Tak właśnie było podczas drugiego półfinału. Teraz przed nami najważniejsza część PiwoWAR Battles, ostatnia potyczka, bitwa gigantów, czyli grudniowy finał, w którym zmierzą się Łukasz Pawlak i Łukasz Szynkiewicz. Wiele jest pewnych rzeczy już: będzie genialnie, będą zacni goście ze światka piwnego, super nagrody, no i na pewno wygra ... Łukasz! Serdecznie zapraszam na grudniową fetę! Oj będzie się działo!

2 komentarze:

  1. Jak smakuje Łódzki Porter z beczki?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wiem, nie piłem. Skupiłem się na innych 'beczkowozach' :)

      Usuń