wtorek, 19 marca 2013

Zofmar Bis - Pyszne

Przedstawiam piwo Zofmar Bis - PyszneZawartość ekstraktu: brak danych.

Zawartość alkoholu: 5,0% obj.

Kolor: złoty, klarowny.

Zapach: słodowo-drożdżowy.

Smak: słodkawy, mocno słodowy, wyraźne nuty metaliczne oraz nutki gumy balonowej i ziemiste.

Piana: biała, średnio wysoka, gęsta, szybko się rorzedza i szybko opada.

Pasteryzacja: nie.

Termin przydatności do spożycia: około 4 tygodni.

Opakowanie: butelka 0,5l, zwrotna.

Producent: Browar Zamkowy w Raciborzu dla Zofmar Bis
 

Podsumowanie:

Po moich ostatnich spotkaniach z owocowymi specjałami od Witnicy, dziś postanowiłem zdegustować jakiegoś pysznego piwa i padło na piwo ... Pyszne, warzone przez Browar Zamkowy w Raciborzu dla Zofmar Bis. Nazwa piwa bardzo dumna i oczekiwania moje także były wielkie, choć patrząc na producenta tego piwa, owacje na temat Pysznego szybko opadły. Jak jest naprawdę z tym piwem? Piwo ma złotą barwę i jest bardzo klarowne. Piana z początku może się podobać, jakkolwiek po kilku chwilach bardzo szybko się rozrzedza i bardzo szybko znika. Zapach dość przeciętny, wyraźnie słodowy i drożdżowy. Smak bardzo złożony, ale niestety niezbyt ciekawy. Bardzo mocna, wręcz męcząca słodowość, nachalna metaliczność i posmaki gumy balonowej. Piwo winno być pyszne, a niestety do pyszności, z przykrością to stwierdzam, bardzo mu daleko. Wysycone dosyć mocno. Etykieta średnio mi się podoba i kolorystycznie i graficznie. Słowem końca, Pyszne wcale takie pyszne nie jest. 

Moja ocena: 
Kolor: - 8
Piana: - 5
Zapach: - 5
Smak: - 3
Etykieta: - 5

Ocena końcowa: 4,84/10

Cena: 3,60 PLN [KRAINA PIW REGIONALNYCH - Olsztyn-Janowicza]

2 komentarze:

  1. no powiem tak trzeba sie znac czlowieku na piwie miom zdaniem twoja ocena pysznego jakko piwa jest nie uczciwa malo tego niweisz nawet co pijesz.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo mnie cieszy, że anonimowy kolega zna się tak dobrze na piwach i uważa, że Pyszne jest pyszne, że to klasyka gatunku i w ogóle aż dziw bierze, że nigdy jeszcze nie zostało nagrodzone. Pozdr!

      Usuń