środa, 27 marca 2013

Piwna Polemika Tomka Browarnika - Browar Artezan

Wczorajszego dnia, ponownie spotkałem się w gdańskiej Degustatorni, ze słuchaczami i miłośnikami dobrego piwa. Tym razem, miejsce miała krótka pogadanka o Browarze Aretzan.

 
Okazja ku temu, by porozmawiać o Browarze Artezan była taka, że akurat wczoraj podłączono do kranów nową beczę artezańskiego IPA. W trakcie polemiki, jak to zawsze bywa, można było posłuchać o historii browaru, o ich założycielach (Jacku, Piotrku i Darku), ich wielkim zamiłowaniu do piw belgijskich oraz o ich piwach, z głównym naciskiem na IPA.Podczas omawiania oferty browaru z Natolina, można było także napić się głównego bohatera spotkania, czyli piwa IPA. Piwo wszystkim smakowało, a ja muszę stwierdzić, że obecna warka IPA jest fantastyczna, bardzo smakowita, przyjemnie orzeźwiająca. Jak to kiedyś Jacek Gmoch, w studiu Telewizji Polskiej, w przerwie meczu piłkarskiego powiedział: 'Naprawdę, przyjemnie, to to jest coś, co warto, jak ktoś mówi aj law dis gejms!'. Było sporo pytań, nie tylko związanych z Browarem Artezan, ale także dotyczących tematyki piwa w ogóle
Ponownie było miło, może tym razem troszkę za głośno, ale słuchacze byli zadowoleni, a piwo tak zasmakowało przybyłym gościom, że IPA lała się strumieniami. Dodatkowo popyt na IPA potęgował fakt, że jak to zawsze we wtorek, w gdańskiej Degustatorni, rzuca się kośćmi i tyle ile wypadnie, tyle płaci się za piwo z beczki. Przybyli na te spotkanie goście mieli tyle szczęścia, że zazwyczaj wyrzucanymi liczbami były 2, 4 oraz 5 i za tyle złotych mieli możliwość napicia się pół litra tego zacnego artezańskiego piwa.

Jako, że zbliżają się Wielkanoc, to najprawdopodobniej kolejne spotkanie ze mną w Degustatorni odbędzie się dopiero 9 kwietnia, na które was serdecznie zapraszam. Temat przyszłej pogadanki? Wkrótce wszystko będzie wiadomo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz