środa, 6 marca 2013

Wystawa moich zdjęć w Browarze Piwna

Wczoraj, w Browarze Piwna w Gdańsku, miał miejsce wernisaż moich zdjęć. Od kilku lat hobbystycznie robię zdjęcia. Fotografuję głównie industrialne i urbanistyczne wieczorno-nocne pejzaże, portrety oraz pasjonuje mnie fotografia lotnicza. Z tych trzech kręgów, najbardziej uwielbiam fotografować wieczorową porą. Zabieram wtedy swój aparat i statyw i ruszam w kierunku trójmiejskich stoczni i portów. Tak właśnie rodzi się większość moich fotografii.
 
Wernisaż i następująca po nim wystawa, powstały w głównej mierze dzięki właścicielowi Browaru Piwna Tomaszowi Rzepnickiemu, który zafascynowany moimi zdjęciami podsunął pomysł z wystawieniem ich na ścianach restauracji. 
 

Wybranych zostało 12 zdjęć, które przedstawiają industrialny Gdańsk. Zdjęcia zostały wydrukowane w Browarze Piwna i zawieszone dwóch ścianach lokalu, na pierwszym piętrze. W czasie wyboru zdjęć, powstał też plakat wystawowy i ulotki, na których można było przeczytać kilka informacji na mój temat. Moje pasje, co lubię w fotografii i inne. Plakat i ulotki, przygotował dobry przyjaciel właściciela browaru, pochodzący ze Stoke-On-Trent w Anglii - Robert Burns. Dla niektórych nazwa miejscowości, pewnie od razu przywoła na myśl Lemmy'ego Killmister'a z Motorhead, który także pochodzi z tego miasta. Robert, także pomagał w wyborze zdjęć.
 
 
Na wernisaż przyszło kilkanaście zaproszonych osób, wśród których było kilku moich znajomych i przyjaciół. Były także inne osoby, dla których fotografia to jedna wielka pasja, których bardzo miło było mi poznać.
 
Wernisaż rozpoczął się od mojej krótkiej przemowy, podczas której opowiedziałem troszkę o sobie, mojej pasji fotografowania, moich zdjęciach i podczas której podziękowałem osobom, dzięki którym wernisaż się odbył.
 
 
W trakcie wernisażu, zaproszone osoby mogły zwiedzić browar, posłuchać opowieści piwowara Wojtka o tym jak powstaje piwo, jakie rodzaje piwa są warzone w Browarze Piwna. Można było także posmakować piwa warzonego w browarze, dopełniając smak snackami. No i oczywiście można było obejrzeć wystawione prace, co było clou spotkania. 
 
 Po wernisażu, sporo z osób które przybyły na wernisaż zostało i rozpoczęła się sympatyczna, pełna ciekawych rozmów, śmiechu i zabawy piwna biesiada. 
 
 
Wszystkie zdjęcia, które zostały wywieszone, można popodziwiać podczas trwającej wystawy. Wystawa moich prac będzie trwać do 21 marca włącznie i wszystkich, którzy mają chęć zobaczenia ich na żywo i napicia się dobrego piwa, zapraszam do odwiedzenia Browaru Piwna. Dla tych, co nie mają możliwości zobaczenia ich na żywo, załączam wszystkie 12 zdjęć poniżej.
 
Na koniec tego wpisu, jeszcze raz chciałbym podziękować właścicielowi Browaru Piwna, za podjęcie inicjatywy tejże wystawy i za miłe przyjęcie mnie i wszystkich zaproszonych osób podczas wczorajszego wernisażu. 

7 komentarzy:

 1. Gratuluję! Foty jak zwykle zawodowe.
  Pozdrawiam, Kiczmaker.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Mr. Kiczmaker. Miło się czyta takie słowa :)
   Pozdrawiam! Tomek

   Usuń
 2. Rewelacyjne zdjęcia. Gratuluję. 23.03 się spotykamy. Szykuję niespodziankę :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, dzięki. Zatem do zobaczyska mój wierny czytelniku i komentatorze :)

   Usuń
 3. Gratuluję! Piękne zdjęcia Tomku!

  pozdrawiam
  Melissa

  OdpowiedzUsuń