środa, 31 lipca 2013

Piwna Polemika Tomka Browarnika - Pracownia Piwa

No i stało się. Kolejna piwna polemika za nami. Tym razem, a okazja ku temu była przednia, na warsztat wzięliśmy młody, ale już prężnie działający krakowski browar Pracownia Piwa.


Spotkanie być może nie było zbyt długie, ale i historia browaru też krótka, jakkolwiek postarałem się przekazać słuchaczom jak najwięcej ciekawych informacji o browarze. Można było dowiedzieć się kiedy powstał browar (26 wrzesień 2012 r.), troszkę o osobach (Marta Osadkowska, Tomasz Rogaczewski i Marek Bakalarski), które założyły browar. Było o powodach powstania browaru, o aparaturze, jaką browar dysponuje, o współpracy z blogerami i jej zasadach. Omówiono także dość szczegółowo ofertę piwną browaru. Jak zawsze było zaciekawienie, pytania i sporo dobrego humoru. W tym dniu, na kranach w gdańskiej Degustatorni, podpięte były dwa piwa Pracowni Piwa, którymi raczyli się słuchacze i reszta ekipy odwiedzającej pub. Można było skosztować Crack'a (American Stout) oraz Cent US'ia (Smoked Stout). Ten pierwszy szczególnie zasmakował ekipie, choć wszystkich dość mocno zaskoczył wygląd tego piwa. Tu na fotografiach tego dobrze uchwyconego nie posiadam, ale napiszę tylko, że piwo ma barwę takiej mocno mlecznej gorącej czekolady. Spotkanie polemikowe, jak zawsze, zakończyła fantastyczna biesiada z kamratami w ogródku degustatorniowym. Było ... zacnie. Opowieści o wszystkim i o niczym - dość pikantne, żarty, kawały, no i bardzo dobre piwo. Oprócz piw Pracowni Piwa, można było skosztować z beczki chociażby Rhino od widawskich 'kolaborantów'.

Chciałbym tu teraz, serdecznie podziękować Tomkowi Rogaczewskiemu za pomoc w przygotowaniu się do polemiki. Chciałbym również poinformować was, że już niebawem, w gdańskiej Degustatorni, będziecie mogli się napić (najprawdopodobniej) wszystkich piw z oferty Pracowni Piwa. Szczegóły wkrótce. A za tydzień kolejna polemika. Serdecznie zapraszam!

5 komentarzy:

 1. "fantastyczna biesiada" fajne tam se w środku tygodnia biesiadujecie;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No raczej, raczej. Biesiadowanie dobra rzecz, a każdy dzień odpowiedni :)

   Usuń
 2. "Rolnik " to biesiaduje klika kolesi! . Co tydzień te same twarze - osoby. Podejrzewam ,że to imprezka zamknięta . Byłam we wtorek w sali sąsiedniej , chciałam zajść , ale nie miałam odwagi. ONI bawią się we własnym towarzystwie ;). Nie zapraszają , nie informują - , że jest "polemika "., a wystarczyło 2 słowa , że zapraszamy chętnych na "polemikę TOMKA ".Nawet na witrynie nie widziałam informacji .Jestem niepocieszona . :( .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Wczasowiczko - po każdej polemice mówię, że zapraszam wszystkich chętnych na biesiadę popolemikową. Druga sprawa, skoro nie miałaś odwagi zajść, to jesteś sama sobie winna. Ja zapraszam wszystkich chętnych. Polemiki odbywają się w każdy wtorek. Rozpoczynamy o 19.00, zazwyczaj jednak z poślizgiem, czyli około 19.10. Po trzecie, na każdej polemice zjawia się jakaś nowa 'twarz', ale fakt od momentu rozpoczęcia polemik pewne osoby przychodzą regularnie, których część wcześniej się nie znała.

   Ja ze swojej strony zapraszam serdecznie we wtorek (06.08). Pozdrawiam Tomek!

   Usuń
 3. Pracownia to w mojej opinii jeden z najciekawszych polskich browarów rzemieślniczych, więc szczerze zazdroszczę takiej biesiady... Szkoda, że nie jestem z trójmiasta ;(

  OdpowiedzUsuń