czwartek, 11 lipca 2013

Manufaktura Piwna - Blond

Przedstawiam piwo Manufaktura Piwna Blond.Zawartość ekstraktu: brak danych.

Zawartość alkoholu: 6,1% obj.

Kolor: ciemnozłoty, klarowny.

Zapach: wyraźne słodowy, lekko perfumowany, w tle bardzo delikatne aromaty owocowe i miodowe.

Smak: wyraźnie słodowy, lekko perfumowany, w tle bardzo delikatne niuanse owocowe, delikatny alkoholowy finisz.

Piana: kremowa, wysoka, lekko dziurawa, dość wolno opada.

Pasteryzacja: tak.

Termin przydatności do spożycia: 6 miesięcy.

Opakowanie: butelka 0,5l, bezzwrotna.

Producent: Browar Jabłonowo

Podsumowanie:

Parę dni temu, na półkach polskich sklepów, pojawiło się nowe manufakturowe piwo z Jabłonowa. Browar jabłonowski kazał swoim klientom dość długo czekać na kolejną nowość z serii Manufaktura Piwna. Tym razem zaoferowano nam, piwoszom, piwo Blond. Piwo ma bardzo ładną ciemnozłotą barwę. jest bardzo klarowne. Piana piwa też może się podobać, choć dość szybko pojawiają się w niej dość duże 'dziury'. Zapach dość wyraźny, perfumowany, bardzo mocno słodowy. W tle mamy dość skutecznie ukryte nuty owocowe oraz delikatne niuanse miodowe. Słodowość jest straszliwie mocna, gasi wszystko inne. Smak jest odbiciem nut zapachowych. Wszystko to dopełniają nuty alkoholowe na finiszu. Wysycone na średnim poziomie. Butelkę okrasza niezbyt wyszukana etykieta. Rozumiem, że jest tu jakieś odniesienie do klasztornej surowości, jakkolwiek, hmmm, dla mnie wygląda to troszkę tanio, dyskontowo że tak to ujmę. No, ale może ja po prostu się czepiam. Słowem konkluzji, piwo mnie nie zachwyciło sobą. Ja wiem, że nie jestem fanem belgijskich piw, oprócz witbier'ów, ale to naprawdę mi nie podeszło i męczyłem się troszkę pijąc je.
 
Moja ocena: 
Kolor: - 10
Piana: - 7
Zapach: - 5
Smak: - 6
Etykieta: - 5

Ocena końcowa: 6,45/10

3 komentarze:

 1. blogerowi nie wypada robić błędów, "piwo" jest rodzaju nijakiego i powinno się pisać "to piwo"
  http://pl.wiktionary.org/wiki/piwo
  pozdrawiam

  #grammarnazi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz absolutną rację, mea culpa, ale któż z nas jest nieomylny lub idealny, ... no może jedną osobę taką znam ;) Dziękuję za zwrócenie uwagi, już poprawione :) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Ja na piwa belgijskie patrzę ze sporą sympatią, ale ten twór niewiele ma z takowymi wspólnego. Piwo bardzo kiepskie: niesmaczne i niestylowe. Silnie słodowo-koncernowy posmak, charakterystyczny dla "mocnych"

  OdpowiedzUsuń