wtorek, 30 lipca 2013

Kormoran - Kormoran Jasny Niefiltrowany

Przedstawiam piwo Kormoran Jasny Niefiltrowany.Zawartość ekstraktu: 12,5%.

Zawartość alkoholu: 4,9% obj.

Kolor: jasnozłoty, delikatnie mętny

Zapach: słodowo-chmielowy, delikatne nutki kwiatowe.

Smak: słodowo-chmielowy, w tle i na finiszu przyjemna goryczka.

Piana: biała, dość wysoka, dość gęsta, opada w średnim zostawiając bardzo przyjemne osady.

Pasteryzacja: tak.

Termin przydatności do spożycia: 3 miesiące.

Opakowanie: butelka 0,5l, bezzwrotna.

Producent: Browar Kormoran


Podsumowanie:

Kolejnym piwem Browaru Kormoran, które gości u mnie na blogu jest Kormoran Jasny Niefiltrowany. Jest to według browaru piwo jasne mocno chmielone, pięcioma odmianami chmielu (polskie Marynka, Sybilla, Lubelski, czeski Żatecki oraz niemiecki Tettnager). Piłem wiele razy Kormorana Jasnego w wersji filtrowanej i aż dziw bierze, że nigdy go nie opisałem, trzeba będzie to wkrótce nadrobić. Piwo ma jasnozłotą barwę i jest lekko mętne. Piana piwa bardzo ładna, pięknie się prezentuje w szkle. W zapachu dominują aromaty słodowe, spod których do naszych nozdrzy docierają nuty chmielowe. Przyjemnie pachnie. W smaku także słodowość wyłania się na pierwszy plan. W tle i na finiszu mamy bardzo przyjemną, średnio delikatną, dosyć długą goryczkę. Wysycone jest na średnim poziomie. Butelkę ozdabia jasna, jeśli chodzi o kolorystykę etykieta. Graficznie średnio mi pasi. Grafików robiących dla Kormorana stać na więcej. Podoba mi się bardzo motyw kormorana startującego do lotu z pala zanurzonego w wodzie jednego z warmińskich jezior. W sumie bardzo ciekawe lekkie piwo. Przyjemny olsztyński niefiltrowany pils rzekłbym nawet. Na taką parną pogodę, jaka mamy obecnie mi bardzo pasuje.

Moja ocena:
Kolor: - 9
Piana: - 8
Zapach: - 7
Smak: - 8
Etykieta: - 7

Ocena całościowa: 7,81/10

8 komentarzy:

 1. dla mnie to piwo jest hitem lata, zyskuje na wartości gdy jest odrobinę cieplejsze niż prosto z lodówki bo wtedy oddaje aromaty chmielowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj 'Public Enemy'! Dla mnie może hitem nie jest, choć oczywiście jest bardzo dobre i fakt na lato, jak znalazł :) Co do wzrostu temperatury i wzrostu doznań aromatyczno-chmielowych to się zgadzam :) Pozdrawiam - Tomek!

   Usuń
 2. Niesamowite piwko. Odkryłem miesiąc temu po zdjęciu u Bartka Nowaka, na fanpage. Zakochałem się :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Piłem wiele razy Kormorana Jasnego w wersji niefiltrowanej i aż dziw bierze, że nigdy go nie opisałem, trzeba będzie to wkrótce nadrobić."

  Chyba miało być "piłem wiele razy Kormorana Jansego w wersji filtrowanej...", bo wersja niefiltrowana w sklepach jest od niedawna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko się zgadza, dziękuję za zwrócenie uwagi :)

   Usuń
 4. a cenowo jak się kształtuje ta nowa wersja? Stara jest od 3,5-4 zł podobno ta nowa 4,5-5 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie nie wziąłem paragonu, ale z tego co pamiętam, to tak koło 4,5 PLN.

   Usuń