środa, 24 lipca 2013

Piwna Polemika Tomka Browarnika - Kompania Piwowarska i marka Książęce

Kolejna polemika przeszła już do piwnej historii i kolejny temat został omówiony. Tym razem mowa była o ... koncernie, browarze należącym do koncernu i o piwie koncernowym. Na warsztat wzięta została marka Książęce.
 
 
W trakcie spotkania była krótka wzmianka o Kompanii Piwowarskiej i Tyskich Browarach Książęcych. Została omówiona oferta piwna marki Książęce, troszkę o marketingu, dotarciu do nowego klienta, szacie graficznej i dedykowanych szkłach. Wzmianka była także o amerykańskich chmielach, które to moim zdaniem zostały użyte podczas warzenia ostatniego piwa z serii, czyli Książęcego Jasnego Ryżowego i o tym, czym może nas w przyszłości Kompania Piwowarska w odniesieniu do marki Książęce zaskoczyć. 


 


Na spotkanie, o dziwo, bo nikt się tego nie spodziewał, przyszła rekordowa liczba osób. Hmm, czy to marketingowa siła przyciągania koncernu, czy może polemiki staja się coraz bardziej popularne. Oczywiście bardzo mnie to cieszy, że coraz więcej osób uczestniczy w tych spotkaniach. 


Wojtek, jak zawsze poczęstował przybyłych próbkami piw, o których była mowa. Tym razem zostało rozlane, wspomniane już powyżej, Książęce Jasne Ryżowe. Ja sam z chęcią wypiłem całą szklankę tego piwa.
 
Po polemice, jak to zwykle ma miejsce, rozpoczęła się piwna przyjacielska biesiada. Z początku biesiadowaliśmy na zewnątrz.


 
Jednak, gdy zimny letni wiatr zaczął dokuczać zbyt mocno, przenieśliśmy się grupą do wnętrza Degustatorni i tam dalej bawiliśmy się wesoło. Jak zawsze były rzuty kośćmi o cenę piwa lanego z beczek i jak zawsze było sporo dobrego klimatu, humoru i 'opowieści długiej treści'.


 
Za tydzień kolejna polemika, która najprawdopodobniej będzie dość specyficzna w swojej wymowie, ale na razie nie zapeszając, nie przedstawię szczegółów. po prostu serdecznie was zapraszam za tydzień do Gdańska.

1 komentarz:

  1. Tooomku takie ściekowe piwko opisujesz ?Zabrakło Ci piw do opisu?. Chyba , że Ci sporo kaski w kieszeń wpadło. ;) Jola . :D

    OdpowiedzUsuń