środa, 17 kwietnia 2013

Piwna Polemika Tomka Browarnika - Marek Jakubiak i jego browary

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Piwna Polemika Tomka Browarnika, które odbyło się w gdańskiej Degustatorni, na warsztat wziąłem osobę pana Marka Jakubiaka i jego browarów oraz oferty piwnej tychże browarów. Wczorajszy odcinek, ze wstępnego założenia, miał dotyczyć zupełnie innego browaru, jakkolwiek z przyczyn technicznych, niestety temat musiał zostać zmieniony.
 
 
W trakcie spotkania ze słuchaczami została przedstawiona osobo pana Marka Jakubiaka, historia wykupowania przez niego browarów, ratowania ich oraz rozwijania, a także o tym, jaki wpływ pan Marek miał na piwną rewolucję w Polsce. Była także krótka wzmianka o historii browarów w Ciechanowie i Lwówku Śląskim oraz informacje o przyszłych inwestycjach pana Marka, między innymi browarze w Bojanowie, który w ostatnich miesiącach przeszedł dość poważny remont i w którym już niebawem zostanie uwarzone pierwsze piwo. Informacje o budowie browaru w Darłowie także się podczas polemiki znalazły. W czasie spotkania była także omawiana oferta piwna browarów w Ciechanowie i Lwówku Śląskim. Można było się co nieco dowiedzieć o znakach firmowych na kapslach oraz etykietach. W przypadku tych ostatnich, zaprezentowane zostały wzory nowych etykiet piw z browaru w Lwówku Śląskim, które w końcu zostaną uzupełnione także o kontry, których mi bardzo brakowało.

W czasie dyskusji było sporo pytań. Można było także, jak zawsze to ma miejsce podczas podobnych polemik, skosztować próbek piw z Ciechanowa oraz z Lwówka Śląskiego.
 
Nie brak było także wątków humorystycznych. W pewnym momencie spotkania, jeden znany wśród piwnej braci smakosz dobrego piwa, tak zaczął 'przeszkadzać' prowadzącemu, że ten prawie co się nie rzucił na niego z rękami. Sytuacja została szybko opanowana i na twarzach prowadzącego i 'przeszkadzającego' szybko pojawił sie szeroki uśmiech ... o taki :-D
 

Po zakończeniu polemiki, wraz ze słuchaczami zasiedliśmy do wspólnego stołu i rozpoczęliśmy dość długą i bardzo żywą biesiadę. Naprawdę było bardzo sympatycznie. 
 
 
 
Za tydzień natomiast, będzie o piwach pszenicznych. Wraz z Wojtkiem (menadżer Degustatorni w Gdańsku), postaramy sie, by na kranach nie zabrakło piw pszenicznych w różnych odmianach, a być może także uda się zapewnić uczestnikom niespodziankę. Zapraszam serdecznie!

1 komentarz:

  1. Ale o samych piwach się nie zająknąłeś, mości autorze :)

    OdpowiedzUsuń