niedziela, 7 kwietnia 2013

Browar Kopyra & Browar Widawa - Kuguar

Przedstawiam piwo Browar Kopyra & Browar Widawa - Kuguar.Zawartość ekstraktu: 16,5% wag.

Zawartość alkoholu: 6,5% obj.

Kolor: złoto-bursztynowy, mętny.

Zapach: intensywny, wyraźne nuty owoców tropikalnych od amerykańskich chmieli (mocne mango, ananas, cytrusy).
 
Smak: treściwy, słodowo-owocowy, wyraźne nuty mango i ananasa, delikatne cytrusów, w tle i na finiszu przyjemna, wyraźna, dość długa goryczka.

Piana: kremowa, średnio wysoka, dość gęsta, dość szybko opada do centymetrowego kożuszka.

Pasteryzacja: nie.

Termin przydatności do spożycia: ok 4 tygodni.

Opakowanie: butelka 0,33l, bezzwrotna.

Producent: Browar Widawa w kolaboracji z Browarem Kopyra
 

Podsumowanie:

W dzisiejszym wpisie zapraszam na kilka słów ode mnie na temat najnowszego dziecka 'kolaborantów' z Chrząstawy Małej, czyli o Kuguarze. Kuguar to AIPA według 'kolaborantów'. Zobaczmy, jak się udało te piwo. Kolor piwa odpowiedni do stylu. Bardzo ładny złoto-bursztynowy, przyjemnie mętny. Piana w stylu znanym dla ale'i, jakkolwiek może ciut gęstsza by się przydała. Zapach przedni, bardzo piękny. Główne skrzypce grają w nim amerykańskie chmiele, które odkrywają przed nami wspaniały bukiet nut owoców tropikalnych. W smaku fantastycznie treściwe, z mocną podbudową słodową, nutami owoców tropikalnych i fenomenalną goryczką. Piwo jest naprawdę pyszne. Wysycone na umiarkowanym poziomie. Bardzo przyjemnie się je pije. Buteleczkę Kuguara ozdabia bardzo ładna etykieta. Chyba najfajniejsza do tej pory ze wszystkich ozdabiających zwierzaki. Słowem końca, moim zdaniem to najlepsze piwo, które do tej pory zostało uwarzone przez Tomka Kopyrę i Wojtka Frączyka. Oby Kuguar zagościł do stałej 'kolaboracyjnej' oferty i oby forma piwa była cały czas na tym genialnym poziomie. Piwo bardzo, ale to bardzo sesyjne. 

Moja ocena: 
Kolor: - 10
Piana: - 8
Zapach: - 9
Smak: - 10
Etykieta: - 10

Ocena końcowa: 9,35/10
 
Cena: 8,50 PLN [SMAK - Gdańsk-Przymorze]

1 komentarz:

  1. Jak na razie najlepsze co zrobili Kolaboranci. Aromat bardzo potężny citrosept'owy i intrygujący, smak może stonowany, ale goryczka przyjemna i treściwe (w przeciwieństwie do Shark'a, gdzie mamy wodnistość do kwadratu).

    OdpowiedzUsuń