środa, 26 czerwca 2013

Piwna Polemika Tomka Browarnika - Browar Cornelius

Wczorajszego dnia, odbyło się pierwsze, powitalne nagranie z cyklu The Blogger Show oraz kolejne polemikowe spotkanie. Tym razem tematem spotkania była firma Sulimar Sp. z o.o., z głównym naciskiem na ich Browar Cornelius. 
 
 
Podczas spotkania była omówiona historia postania firmy Sulimar oraz browaru w Piotrkowie Trybunalskim, oferta firmy Sulimar, a głównie ich browaru. Było troszkę informacji o ich głównej linii produktowej (piwnej), czyli o marce Cornelius, o dawnych markach warzonych w Piotrkowie Trybunalskim, o produkcji kontraktowej, o związku z Suwałkami, a także troszkę o współpracy z Wielkim Mistrzem Bractwa Piwnego Marka Suligi z Browarem Cornelius i ich projekcie piwnym sygnowanym marką Rebel.Jak zwykle, było dość sporo słuchaczy, w tym nowe osoby. Tego dnia w ogóle Degustatornia było dość mocno okupowanym lokalem i w miarę ciężko było prowadzić polemikę. No, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Jakoś ja i słuchacze daliśmy radę. W trakcie polemiki nastąpiła dość żywiołowa dyskusja na temat najlepszego piwa warzonego w Piotrkowie. Było przy tym zarówno sporo powagi, jak i troszkę śmiechu. Ogólnie, jak zawsze bardzo miło.
Po polemice, jak zwykle, miała miejsce piwna popolemikowa biesiada, w znanym wszystkim już gronie. Lało się piwo, sypał się popcorn, toczyły się rozmowy na temat na różne piwne i niepiwne tematy. Ogólnie rzecz ujmując: piwo, smakosze i śpiew. Wszyscy zaczynają dostrzegać, że wtorkowe spotkania, to już taka piwna gdańska tradycja i nie wyobrażają sobie wtorkowego wieczoru nie przyjść do Degustatorni. No i oby tak dalej. Ja ze swojej strony serdecznie zapraszam! Następne spotkanie już w przyszły wtorek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz