sobota, 22 czerwca 2013

Cup of Tea - Gdańsk

W kolejnym odcinku prezentacji trójmiejskich piwnych lokali z dobrym lanym piwem, kilka słów o lokalu, który się zowie ... Cup of Tea. Nazwa knajpy z początku może wprawić w lekkie zakłopotanie i niedowierzanie, jakkolwiek tam naprawdę leją piwo.

Cup of Tea mieści się w Gdańsku przy ulicy Szerokiej 119/120.Cup of Tea czynne jest codziennie w godzinach od 12.00 do 24.00. W przypadku szczególnych wydarzeń, które dzieją się w obrębie Głównego Miasta Gdańska, właściciel lokalu zamyka podwoja knajpy znacznie później.


Wnętrze Cup of Tea, na pierwszy rzut oka, przypomina rozgardiasz. Panuje w środku, jak to się mówi, artystyczny nieład. Jakkolwiek wszystko jest na swoim miejscu. Jest to dość mała knajpa, wielkością przypomina mi warszawską Gorączkę Złota. W środku jest miejsce, w dwóch oddzielnych pomieszczeniach, dla około 30 osób.Bar oferuje piwo, które lane jest z czterech nalewaków oraz lodówkę, która w zależności od dnia tygodnia i pory dnia, oferuje klientom od 60 do 90 różnych marek piwa. W niedługim czasie, w barze mają pojawić się dwa kolejne kraniki oraz rollbar w przyknajpianym ogródku. Po niedawnym przejęciu Cup of Tea przez nowego właściciela, w knajpie często odbywają się premiery piw z browarów rzemieślniczych oraz kontraktowych. Cup of Tea, oferuje dwie promocje na piwa lane z kranów. pierwsza to 'Piwo dnia' - jedno wybrane piwo z beczki za 5 PLN. Druga to zniżka studencka - piwo z beczki tańsze o 1 PLN (nie dotyczy piw z browarów rzemieślniczych oraz kontraktowych).

Bar oferuje także, jak nazwa lokalu wskazuje, herbatę. Jej jej ponad 20 rodzajów. Do tego można się napić kawy z ekspresu, zimnych napoi, takich jak seria Fritz-Cola, Club-Mate. W Cup of Tea można zapalić też szisze i przekąsić snacki, takie jak domowe ciasto, orzeszki, precle solone.


Knajpa oferuje swoim klientom darmowe wi-fi, gry planszowe, a podczas godzin otwarcia klientom towarzyszy muzyka w stylu chill-out, rock i blues.

Późną wiosną, latem i wczesną jesienią, przy cup of Tea otwierany jest ogródek letni. Oprócz ław, rollbaru, miejsce to oferuje grilla swoim klientom. Można przyjść ze swoim jadłem i rozpalić grilla przy dobrym piwie. Właściciel knajpy zapewnia węgiel do grilla.


Podsumowują, miejsce może niezbyt duże, może niezbyt piwne na pierwszy rzut oka, jakkolwiek całkiem przyjemne, z miłą atmosferą. Będąc w Gdańsku polecam odwiedzić. A od Cup of Tea, jest tylko kilka kroków do Cafe Lamus oraz Browar Piwna.

2 komentarze:

  1. Piwo dnia to jest zdaje się z butelki... ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kurcze, chyba masz rację, ale skonfrontuję to jeszcze i ewentualnie poprawię :)

      Usuń