sobota, 29 czerwca 2013

Dwa Bratanki - piwna inicjatywa Degustatorni Gdańsk i Browaru Piwna

W ostatni czwartek czerwca, miało miejsce w Gdańsku bardzo ciekawe piwne wydarzenie. Otóż tego dnia narodziła się piwna współpraca Browaru Piwna i pubu Degustatornia w Gdańsku. Na mocy porozumienia obu stron, piwo warzone w Browarze Piwna, będzie od tej pory w stałej ofercie Degustatorni. Wszystko to pod hasłem - 'Dwa Bratanki'.
 
 
W tym dniu, na kranach w Degustatorni pojawiły się plakietki Browaru Piwna i od tego momentu, zawsze jeden kran będzie zarezerwowany dla piw z tego browaru. Na tablicy piwnej natomiast, dumnie prężyły się nazwy piw, które w tym dniu serwowane były.
 


 
 
Podczas premiery piw z Browaru Piwna serwowane były dwa piwa z tegoż browaru: mistrzowskie Pszeniczne oraz Alt. Premierę zaszczycił swoją osobą piwowar Browaru Piwna, czyli znany już nam Wojtek Piasecki. W trakcie tegoż spotkania, sam nalewał nawet swoje piwo gościom.
 


Aby podkreślić rangę tego wydarzenia i położyć główny nacisk na współpracę i piwa serwowane tego dnia, ekipa Degustatorni ubrana była w koszulki Browaru Piwna..
  


Zainteresowanie tym wydarzeniem było ogromne i ... przeszło wyobrażenie samych organizatorów. Przyszła cała masa ludzi chcących napić się piw Wojtka. Były wspólne fotografie, rozmowy i biesiada piwna do późnych godzin nocnych. By wyobrazić sobie jak było, to powiem tylko tyle, że zabrakło ... piwa i trzeba było jechać po nowe beczki do Browaru Piwna. Tak się złożyło, że pojechali dwaj barmani i ja w tym czasie stanąłem za barem i nalewałem gościom piwo.


Ogólnie rzec biorąc, inicjatywa i wydarzenie mega wspaniałe. Oby takich więcej w Trójmieście. Ja osobiście wierzę, że to dopiero początek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz