środa, 23 listopada 2011

Manufaktura Piwna - Piwo trzy zboża

Przedstawiam piwo Manufaktura Piwna Piwo trzy zboża.Zawartość ekstraktu: brak danych.

Zawartość alkoholu: 5,6% obj.

Kolor: ciemny bursztyn, lekko mętny, pełen drobnych pęcherzyków gazowych.

Zapach: intensywny, słodowy, bardzo lekko palony.

Smak: intensywnie słodowy, zbożowy, leciutko kwaskowy, wyczuwalne nuty drożdżowe, delikatne nuty goryczkowe w tle na całej długości smaku.

Piana: kremowo-jasnobeżowa, średnio wysoka, średnio pęcherzykowa, dość szybko opada.

Pasteryzacja: tak.

Termin przydatności do spożycia: 6 miesięcy.

Opakowanie: butelka 0,5l, zwrotna.

Producent: Browar JabłonowoPodsumowanie:

Po bardzo pysznym Piwie na miodzie gryczanym i genialnym Piwie klasztornym na wzór piwa trapistów postanowiłem skosztować kolejne piwo z Jabłonowa, kolejne spod marki Manufaktura Piwna, czyli Piwo trzy zboża. A więc tak, piwo o bardzo ciekawej barwie, średniej pianie, niestety, coś warzelnicy z Jabłonowa nie potrafią sobie z pianami poradzić, o zapachu bardzo aksamitnym, przyjemnym, iście słodowym, to samo tyczy się smaku, który jest bardzo, ale to bardzo dobry, jakkolwiek, etykieta informuje o tym, że piwo zawiera subtelną nutę jałowca, której ja niestety nie wyczułem, a smak jałowca uwielbiam. Ten brak jałowca niestety wpływa na ocenę smaku, gdyby nie było o nim mowy na etykiecie, to ocena byłaby wyższa, a tak muszę odjąć punkcik. Wysycenie piwa na optymalnym poziomie. Piwo na każdą porę roku, choć polecałbym je głównie na wieczory, na ognisko czy do kominka. Etykieta, która zdobi Piwo trzy zboża jest dość prosta, mnie za bardzo nie rusza, co do jej piwności, to mam lekkie wątpliwości. Ostatnimi dniami widzę, że Browar Jabłonowo zmienił dedykowane kapsle Manufaktury Piwnej na swoje własne, troszkę szkoda. Konkludując, kolejne pyszne piwo z Jabłonowa, jakkolwiek czuć mały żal, że tego jałowca nie da się wyczuć.

Moja ocena: 
Kolor: - 9
Piana: - 6
Zapach: - 9
Smak: - 8
Etykieta: - 5

Ocena końcowa: 8,06/10

4 komentarze:

 1. Producent: Browar Witnica

  Trzy zboża warzy Jabłonowo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak Jabłonowo, ale jakoś nie mogą sie przebić z tymi piwami, może dlatego że leją za duzo tanich marek???

  OdpowiedzUsuń
 3. Witnica pojawiła się przypadkiem, kopiując szablon poprzedniego posta, w treści i tytule jest Jabłonowo, zmieniłem, dziękuję za sokole oko. Jeśli chodzi o przebicie się na rynku, browar Jabłonowo powinien bardziej promować, reklamować Manufakturę Piwną i jej produkty, by to wyraźniej odcinało się od samego Jabłonowa, coś a'la Lexus i Toyota i nie powinien zmieniać kapsli z manufakturowych na jabłonowskie. Myslę, że z czasem piwa te same jednak obronią się smakiem i będą zjednywać coraz większą liczbę smakoszy. Pozdrawiam Browarnik Tomek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy to kwestia autosugestii czy dobrej partii piwa ale jałowiec jest wyczuwalny w zapachu.

  OdpowiedzUsuń