wtorek, 15 listopada 2011

Amber - Piwo Żywe

Przedstawiam piwo Amber Piwo Żywe.Zawartość ekstraktu: 14,5% wag.

Zawartość alkoholu: 6,2% obj.

Kolor: złoto-bursztynowy, bardzo klarowny.

Zapach: intensywny, słodowo-drożdżowy.

Smak: intensywny, słodkawo-drożdżowy, bardzo lekko słodko-kwaśny, lekkie nuty owocowe, w środkowej fazie i na finiszu bardzo przyjemna goryczka.

Piana: biało-kremowa, średnio wysoka, średnio pęcherzykowa, pęcherze różnej wielkości, opada w dość szybkim tempie, zostawia nikłe osady.

Pasteryzacja: nie.

Termin przydatności do spożycia: 5 tygodni.

Opakowanie: butelka 0,5l, bezzwrotna.

Producent: Browar Amber


Podsumowanie:

Piwo Żywe to jeden z głównych koni pociągowych Browaru Amber. Piwo o wspaniałym kolorze, ostatnimi czasy dość średniej pianie, fantastycznym zapachu i dość treściwym, bardzo dobrym smaku, wysycone prawidłowo. Piwo można pić jeden kufel za drugim i nie męczy ani przełyku, ani żołądka, oczywiście do momentu, gdy nie przesadzimy z ilością. Piwo te polecam każdemu, o każdej porze dnia i roku. Butelkę Piwa Żywego zdobi etykieta, która jest dosyć skromna graficznie, jakkolwiek moim zdaniem jest wykonana fantastycznie i pasuje do tego piwa jak ulał, jest elegancka i treściwa w informacji. Ogólnie rzecz biorąc, piwo naprawdę bardzo dobre tylko szkoda tylko, że ta piana ostatnimi czasu taka mniej wyraźna, ale i tak mocno polecam.

Moja ocena: 
Kolor: - 10
Piana: - 6
Zapach: - 10
Smak: - 9
Etykieta: -10

Ocena całościowa: 9,03/10

3 komentarze:

  1. Miałem diametralnie inne odczucia po spróbowaniu tego piwa, niestety. Moim zdaniem, bardzo wiele straciło od czasu, gdy zaczęli je filtrować i wyrzucili osad drożdżowy. Stare Żywe było znacznie lepsze. Nowe jest zupełnie nie wyróżniającym się jasnym piwkiem, które ginie na tle miliona takich wynalazków. Szkoda...

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie właśnie tym zapachem amberowe Żywe tak ujęło i mam wyjątkowo pozytywne skojarzenia z tym piwem, bo pije je zawsze latem, w jednej knajpce.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mi osobiście smakuje bardzo! Żywe jest piwem charakterystycznym i niepospolitym. Oczywiście jak każdy wyrazisty produkt będzie mieć tak zagorzałych fanów jak i przeciwników, znam takich i takich, choć sama zaliczam się do tej pierwszej grupy, która chyba jednak przeważa :)

    OdpowiedzUsuń