sobota, 5 listopada 2011

AFROALKO - Gdynia-Obłuże


Dziś chciałbym przedstawić wam Afroalko. Afroalko to obecnie sieć 4 sklepów, z których 3 znajdują się w Gdyni, a jeden z nich mieści się w Rumi. Cała sieć Afroalko identyfikuje się bardzo oryginalnym logotypem, może niezbyt nawiązującym do produktów monopolowych, ale na pewno zwracającym na siebie uwagę.

Dziś pod swoje wirtualne pióro wziąłem jeden z tych gdyńskich sklepów.
Sklep mieści się w Gdyni, w dzielnicy Obłuże, na osiedlu Komandorskie Wzgórze, przy ulicy Marii Wittekówny 2/5.Sklep jest czynny w godzinach:
Poniedziałek - sobota: 11:00 - 23:00
Niedziela: 13:00 - 22:00


Wchodząc do sklepu wita nas duża przestrzeń wypełniona wokół ścian półkami i lodówkami z piwem oraz półkami z winami i mocniejszym alkoholem, pośrodku znajduje się gablota z wyrobami tytoniowymi, skrzynki z piwem oraz półki ze snackami i mocniejszym alkoholem. Obsługę sklepu stanowią, sympatyczne, urodziwe, młode kobiety, które uśmiechem witają klientów. Obsługa jest bardzo dobrze zorientowana w ofercie sklepu i bardzo pomocna w doradztwie przy zakupach.


Sklep posiada szeroki asortyment piw, w tym polskich piw koncernowych z:
Kompani Piwowarskiej, Carlsberg Polska, Grupy Żywiec, Van Pur, Browarów Regionalnych Łomża.


Ale oczywiście olbrzymią zaletą, jak nie największą dla nas smakoszy dobrego piwa, jest szeroki asortyment, piw z polskich browarów regionalnych, takich jak:
Amber, Ciechan, Cornelius, Czarnków, Fortuna, Gościszewo, Gontyniec, Grybów, Jabłonowo, Jagiełło, Konstancin, Koreb, Kormoran, Minibrowar Koszalin, Lwówek, Namysłów, Na Jurze, Perła, Pinta, Południe, Sulimar, Witnica, Zamkowy.Sklep oferuje także szeroki asortyment piw zagranicznych, wśród nich są piwa: angielskie, amerykańskie, belgijskie, czeskie, duńskie, hiszpańskie, holenderskie, litewskie, niemieckie, rosyjskie, a nawet tureckie oraz ukraińskie.W sumie sklep Afroalko na Obłużu oferuje ponad 200 różnych piw, czyli dla każdego coś dobrego. 


Bardzo ciekawą rzeczą w sklepie Afroalko są firmowe lodówki na piwo, dodają klimat miejscu, widać, że właściciel bardzo dba o wizerunek sklepu, całej sieci.Poza tym, w sklepie można zakupić także:
- wina (naprawdę bardzo szeroki wybór),
- miody pitne,
- alkohole wysokoprocentowe: wódka, whisky (bardzo szeroki szeroki wybór, nawet moja ulubiona japońska Yamazaki), brandy, gin, tequila, absynt, agwa, likiery i inne,
- wyroby tytoniowe: papierosy, cygara, cygaretki, tabaka,
- snacki: chipsy, paluszki, orzeszki, czekolady, batony, cukierki, wafelki, gumy i inne.
- napoje bezalkoholowe: kwas chlebowy, podpiwek, napoje energetyczne, soki, napoje gazowane,
W Afroalko na Obłużu możemy zaopatrzyć się także w szeroką gamę środków przeciwbólowych, a nawet w prezerwatywy.

W sklepie często możemy natrafić na promocje, które dotyczą głownie piwa, whisky i wódek. Oznaczone są one cenami zielonymi, w przeciwieństwie do normalnych cen białych. Promocje te są dostępne dla wszystkich. Dodatkowo dla posiadaczy Karty Klubu Afroalko są promocje oznaczone cenami czerwonymi. Karty klubowe są dostępne dla wszystkich, są bezpłatne, wystarczy wypełnić tylko odpowiedni formularz dostępny w każdym ze sklepów sieci.W sklepie płatności można dokonywać także kartami płatniczymi. Akceptowane są karty VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro, Polcard, Bis, Diners Club, American Express. Płacić możemy przy użyciu kart począwszy od kwoty 2 PLN
Afroalko ma także ofertę prezentową, weselną. Dzwoniąc na numer 509 430 510 lub pisząc na mail afroalko@gmail.com możemy kupić alkohol w promocyjnych cenach, a w momencie, gdy całego go nie wykorzystamy, możemy go zwrócić do sklepu.

Afroalko, jako cała sieć, jest także dostępna na Facebook'u: https://www.facebook.com/afroalko
Konkludując, sklep Afroalko na Obłużu wita nas przestrzenią, przemiłą obsługą i co najważniejsze dla nas smakoszy, szeroką gamą wyrobów browarniczych i innych artykułów monopolowych. W północnych rubieżach Gdyni jest to sklep na pewno numer 1 dla wszystkich smakoszy dobrych piw. Szczerze polecam i zachęcam do odwiedzin i ... zakupów oczywiście.

4 komentarze:

 1. Jakie piwa amerykańskie, belgijskie, nowozelandzkie oraz tureckie sa dostepne w tym sklepie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Z amerykańskich jest tylko Miller (ten wytwarzany przez Kompanię Piwowarską), belgijskie Palm, Leffe (Blonde i brune), tureckie to Efes, nowozelandzkich jednak brak, kasuje z opisu. Pozdrawiam Browarnik Tomek

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy są moze piwka tj LADY BLANCHE, JOHN CHERRY, SWEET COW, ROWING JACK??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rowing Jack jest praktycznie zawsze. Lady Blanche, John Cherry i Sweet Cow to tylko raz na jakiś czas. Lady Blanche w ogóle jest sezonowym piwem tylko, które pojawia się tylko latem. John Cherry ukazał się do tej pory tylko raz. Sweet Cow od czasu do czasu. Trzeba sprawdzać :)

   Usuń