niedziela, 30 marca 2014

Premiera Pilsa Iunga w Browarze Piwna

W ostatni piątek marca miała miejsce premiera pierwszego z pilsów z serii 'limited edition'. Na krany został podłączony pierwszy z uwarzonych, czyli Pils Iunga.
 
 (źródło: Browar Piwna)
 
Sam pomysł użycia polskich chmieli wziął się podczas mojej rozmowy z Pawłem Piłatem z PolskiChmiel.pl. Nam obojgu mocno na sercu leży los polskiego chmielarstwa i stwierdziłem, że jakoś się w popularyzację polskich chmieli zaangażuję i podczas naszego spotkania padł pomysł, by zaproponować uwarzenie piwa z polskimi odmianami chmielu w Browarze Piwna właśnie.
 
Kilka dni potem odwiedziłem Browar Piwna i zagadnąłem w rozmowie Wojtka, co by pomyślał o uwarzeniu pilsów z użyciem polskich chmieli. W odpowiedzi usłyszałem: 'Jeśli Tomek (właściciel) się zgodzi, to uwarzymy!'. Po kilku chwilach zadałem to samo pytanie Tomkowi, a odpowiedź brzmiała tak: 'Jeśli Wojtek się zgodzi to warzcie!'. Coś w stylu historii z projektu Boeing 747, gdy ówczesny prezes Boeinga przychodzi do ówczesnego prezesa PAN AM i mówi: 'Jeśli kupicie, to zbudujemy!'. Na to prezes PAN AM mu odpowiedział: 'Jeśli zbudujecie, to kupimy!'.

Tak został uwarzony pierwszy Pils, z którego to wydarzenia relację możecie zobaczyć tu. Dwa dni temu mieliśmy okazję skosztować tego, co wspólnie zostało uwarzone. Na początku spotkania, troszkę z Wojtkiem poopowiadaliśmy o całym pomyślę na projekt Trzej Pilsowie, no a chwile potem zaczęła się degustacja.
 

 
  
 
Jak wrażenia z degustacji? Jest nieźle, choć na pewno trzeba by było nad tym piwem jeszcze popracować, szczególnie na aromatem, z którego nie do końca jesteśmy zadowoleni. W smaku dobre. Podbudowa słodowa bardzo przyjemnie jest skontrowana przyjemną, dość silną goryczką. Ja sam i nie tylko ja, tego wieczoru wypiłem 3 kufle tego pilsa i jeszcze postaram się w najbliższych dniach znowu go skosztować. Oprócz wersji z nalewaka jest też dostępna limitowana wersja butelkowa z limitowaną etykietą.
 
 
 
Tego samego dnia miało też miejsce inne ciekawe wydarzenie. Otóż wszyscy przybyli do Browaru Piwna, mieli okazję skosztować drugiego piwa uwarzonego podczas Konkursu Piwowarów Domowych, czyli Milda, którego uwarzył Darek Cieśla. Zresztą sam piwowar stanął za barem i serwował swoje piwo.
  
Mild Darka całkiem ciekawym i przyjemnym w odbiorze piwem. Większości osób, które miały okazję go spróbować, zasmakował. Brawo Darek.
 
Ogólnie rzecz ujmując, był to bardzo, bardzo interesujący i przyjemny dzień.
 
 
A już wkrótce kolejna premiera. Tym razem będziemy chcieli zaprosić was na kolejnego 'polskiego' pilsa, tym razem będzie to Pils Sybilla. Szczegóły wkrótce.

7 komentarzy:

 1. Ściągnąłem sobie dwie foty z moją gębą. Darek C.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tutaj nasuwa się pytanie wagi państwowej! Czy kosztuje 3 zł? :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, nie udało się tego osiągnąć :(

   Usuń
 3. Jesteś tak samo obiektywny jak Kopyr przy Sępie :)
  Ja niestety nie spróbuje tak długo jak długo nie uda się trafić w dobrym sklepie z piwem. A że do niego tez muszę trafić -to jak wytypowanie 12 liczb w totka z plusem :)
  javiki

  OdpowiedzUsuń
 4. Do obrazka 0462 przydałyby się jakieś teksty w chmurkach ;)
  To pisałem ja, Pendragon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj wtedy pewnie chmurki przykryłyby wszystkie postaci :)

   Usuń