poniedziałek, 27 stycznia 2014

Dziennik Browarnika Podróżnika - odcinek 13 - Browar Klejnot w Albolinie

W kolejnym już odcinku moich piwnych podróży, pod koniec stycznia 2014 roku zawitałem do Albolina, gdzie miałem okazję zwiedzić browar, który jest 'PERŁĄ w koronie' Alboelszczyzny, czyli Browar Klejnot. Ekscytacja była ogromna, szczególnie, że wiedziałem, że mogę liczyć na ciekawą przygodę.

Nie pomyliłem się. Wizyta bardzo udana, dokształcająca i w ogóle dostarczyła mi i innym piwnym podróżnikom i blogerom wielu nie tylko piwnych wrażeń. Dziś, po ochłonięciu, po zejściu na ziemię z chmur, mogę szczerze stwierdzić, że Browar Klejnot to najlepszy, najbardziej uczciwy i rzetelny browar w Albolinie, a piwa, które tam są warzone to majstersztyk piwowarski. Zauważyłem także, że kierownictwu browaru przyświecają 4 główne zasady biznesowe, znane jako Kwadrat OTKR, czyli Kwadrat Organizacji, Transparentności, Kompetencji i Rzetelności. Pewnie zastanawiacie się o co w tym chodzi? Już śpieszę z wyjaśnieniami.

1. Organizacja - jest wzorowa z Browarze Klejnot. Wszystko zawsze idzie zgodnie z planem, który kierownictwo Działu Organizacji tworzy na długo przed planowanymi wydarzeniami i realizowany jest perfekcyjnie. Za organizację w Browarze Klejnot odpowiedzialny jest Pan Maciej Herbaciński - Dyrektor ds. Organizacji. 


2. Transparentność - na tym polu Browar Klejnot także odbierany jest wzorcowo przez klientów, kontrahentów, a co najważniejsze przez piwnych blogerów. Pomimo faktu, że w browarze nie ma piwowarów, to Główny Mistrz Transparencji, czyli pan Grzegorz Grząski, pokazuje, że piwo warzone jest uczciwie. Nie dodaje się enzymów, białek. Jedynym surowcem jaki się dodaje jest chmiel. 


3. Kompetencja - wszyscy pracownicy Browaru Klejnot, to ludzie kompetentni, których wiedza i doświadczenie, pozawalają Browarowi Klejnot osiągać coraz większe wyniki sprzedaży oraz satysfakcji klienta. Za kompetencję w Browarze Klejnot odpowiada Pani Judyta Popołudnikiewicz - Dyrektor ds. Kompetencji. 


4. Rzetelność - w parze z wiarygodnością, to pole działalności Browaru Klejnot, na którym może pochwalić się wieloma sukcesami. Medale w tej dziedzinie zdobyte podczas kolejnych dziesięciu edycji festiwalu Słodziaki Krasnojeziorne mówią same za siebie. Współpraca z mediami także jest wręcz książkowa. Dyrektorem ds. Wiarygodności w Browarze Klejnot jest Pani Izabela Budyń.


Jak można zauważyć, Browar Klejnot to prawdziwa 'perełka', nie tylko na Alboelszczyźnie, ale w całym naszym kraju, dlatego w tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym osobom i nie tylko, za zaproszenie mnie do Albolina i tak wspaniałą piwną przygodę w Browarem Klejnot. Dziękuję bardzo!

PS. Przedstawiona powyżej historia jest fikcyjna i jest częścią większej wyimaginowanej całości, czyli piwnego komiksu z lekką nutką satyry. Wszelka zbieżność osób, imion, nazwisk, miejsc i sytuacji jest przypadkowa.

Dla lepszego zrozumienia treści komiksu, opowiem wam jeden kawał:

'Do urzędu przychodzi pewien docent. Wchodzi do sekretariatu jednego z referatów i pyta sekretarkę:
- Czy jest dyrektor?
- Nie, prosze pana. Dyrektora nie ma. Wróci za dwie godziny - odpowiada sekretarka.
- Aha! W takim razie pójdę. Nie mam czasu tyle czekać. Czy mogłaby pani przekazać, że był do niego Docent Kotas. Zapamięta pani ... Kotas, przez 'O'.
- Oczywiście zapamiętam i przekaże ... przez 'O'.
Po dwóch godzinach wraca dyrektor i pyta sekretarki:
- Pani Lusiu, czy ktoś u mnie był?
- Tak panie Dyrektorze. Był Docent Choj!' 

9 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że te piękne zdjęcia zostały autoryzowane! Jakbym tam był :v

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, autoryzował je Główny Skarbnik Browaru Klejnot ;-)

   Usuń
 2. Jesli Wasza wizyta miała taki przebieg-to raczej opinie o browarze macie jasną.
  Czy podali wam ile Ibu mają ich piwa? Bo jestem realnie ciekaw.
  javiki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pewnie, że podali, w drugim komiksie jest o tym mowa.

   Usuń
 3. Ale ja myślałem że to tylko tak napisałeś...Czyli to prawda -coś jak pszenica....No szału nie ma:)
  javiki

  OdpowiedzUsuń
 4. Festiwal Słodziaki :*
  Browarnik w formie, mimo próby kupienia torbą prezentów :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak to już jest jak się oprowadza blogerów po browarze, to nie jest lekka robota o nie.

  OdpowiedzUsuń