poniedziałek, 27 maja 2013

Podarki z podróży: Japonia - Suntory The Premium Malt's

Kolejnym piwem, które gości w cyklu Podarki z podróży jest piwo z Japonii o nazwie The Premium Malt's z browaru Suntory. Piwo przywiozła mi z Japonii, moja bardzo dobra przyjaciółka Aneta, wielka miłośniczka kraju kwitnącej wiśni, pasjonatka języka japońskiego oraz kuchni japońskiej.


Ekstrakt piwa nie jest podany na etykiecie, ani na stronie producenta, zawartość alkoholu to 5,5%.


Piwo ma jasnozłotą barwę. Myślę, że ciut troszkę jest za jasne, bo jestem przekonany, że ekstrakt jest na poziomie około 12,5 - 13,0 stopni Plato. Piana piwa z początku może bardzo się podobać, jakkolwiek po kilku sekundach zaczyna się mocno rozrzedzać i szybko znikać. W zapachu piwa dominuje słodowość oraz lekkie nutki kwiatowe. Aromat jest bardzo delikatny. Tak samo delikatny jest smak, w który także główne role odgrywa wyraźna słodowość oraz dość przyjemna, delikatna goryczka, wyczuwalna w tle oraz na finiszu. Piwo jest wysycone na umiarkowanym, w kierunku do wysokiego, poziomie. Pije się całkiem przyjemnie. 


Można rzec, że The Premium Malt's, to całkiem przyjemny, delikatny pils. Być może nie rzuca na kolana, pijąc go nie osiągniemy efektu 'WOW", ale także nie będziemy jakoś specjalnie zawiedzeni. Dla mnie samego, dość rześkie, wiosenno-letnie piwo.

Dziękuję Ci jeszcze raz bardzo Anetko za fantastyczny piwny podarek i pozdrawiam Cię serdecznie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz