środa, 15 maja 2013

Piwna Polemika Tomka Browarnika - Browar Amber

Po ostatnim maratonie piwnym, związanym z drugą edycją PiwoWAR Battle oraz IV Wrocławskim Festiwalem Dobrego Piwa, przyszedł kolejny wtorek i czas na następną piwną polemikę. Tym razem na warsztat wziąłem, lokalny dla Trójmiasta, Browar Amber.

 
W czasie polemiki można było usłyszeć o historii browaru, osobie właściciela, ofercie piwnej, jej podziale na marki premium oraz budżetowe i o tym, co w związku z tym, z ofertą browaru się dzieje. Były też informacje o browarowej stacji namnażania drożdży dolnej fermentacji, z usług której korzystają inne polskie browary, o związkach browaru z miastem Gdańsk, uczczeniu przez browar roku kopernikowskiego, Koźlakach Bielkowskich i wielu innych ciekawych rzeczach.
 


 
Jak zawsze, na polemikę przyszły osoby zainteresowane piwem i dyskusją, w tym dość duża liczba osób, które pojawiły się pierwszy raz. 
 
Polemikę i Degustatornię, w ten dzień odwiedziły także dość szalone, ale jakże przesympatyczne osoby z Lidzbarka Warmińskiego oraz z ... Niemiec. Kto wie, może kiedyś PPTB będzie miała międzynarodowy wydźwięk? Ehh, marzenia! Dobra, dobra, ale wróćmy do rzeczywistości i zbytnio nie bujajmy w obłokach
 

W trakcie polemiki, jak zawsze, było sporo pytań. Powstała wręcz zagorzała dyskusja. Można było się dowiedzieć na przykład, kto jakie najbardziej piwo z Browaru Amber lubi. Ogólnie było bardzo fajnie, sporo dobrego humoru i przyjaznej atmosfery.

Następna polemika już za tydzień. Jej temat wkrótce zostanie ogłoszony. Zapraszam serdecznie!

6 komentarzy:

 1. A gdzie zapodział się amberowski Grand Impierial Porter na fotce numer 1? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Grand Imperial to nic, ja sie pytam gdzie Harde?!

  OdpowiedzUsuń
 3. Blog bardziej przychylny lub nawet płacana przez browar amber w przeciwieństwie do Kopyra?

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydałoby sie żeby informacja o imprezie była przed nagłośniona, ale inicjatywa fajna i chetnie bym sie wybrał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam 'anonimowego gościa'. Polemiki odbywają się co tydzień w Degustatorni Gdańsk na ul. Grodzkiej 16. Informacje o polemikach i ich temacie pojawiają się na moim fanpage:
   https://www.facebook.com/BrowarnikTomek
   oraz na fanpage Degustatorni:
   https://www.facebook.com/DEGUSTATORNIA

   Pozdrawiam - Tomek! :)

   Usuń