środa, 22 maja 2013

Piwna Polemika Tomka Browarnika - AleBrowar

Wczorajszego wieczoru, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Piwna Polemika Tomka Browarnika. Tym razem, na warsztat wzięty został, długo oczekiwany AleBrowar.

 
Podczas spotkania omówiona została krótka, jakkolwiek pełna sukcesów, historia kontraktowego projektu chłopaków Arka, Barta oraz Michała. Można było posłuchać o piwach warzonych w Gościszewie przez ekipę AleBrowaru, o samej nazwie AleBrowar, o kontrowersyjnych etykietach, o piwie roku 2012, którym jest Rowing Jack. Było także troszkę informacji o planach budowy własnego browaru przez chłopaków, o wspólnej inicjatywie z Pintą oraz Piwoteką Narodową, efektem czego uwarzone zostało piwo B-Day (Birthday) Lądowanie w Bawarii oraz jeszcze kilka innych ciekawych informacji.
 
 

Na polemice pojawili się stali słuchacze, którzy bardzo polubili spotkania i ich formułę i obecnie pojawiają się na nich właściwie co tydzień. Ponownie przybyła na spotkanie 'ekipa wrocławska', jakkolwiek tym razem w formie jednoosobowej. Mieliśmy także nowego gościa.  
Gości bardzo mocno zainteresowały i zaintrygowały etykiety, szydercze postaci na nich, kolorystyka oraz tajemnicze IBU. Niestety w swoim zbiorze piw, nie posiadam Lady Blanche, a bardzo chciałem pokazać słynną Białą Damę z brodą i wąsami. Mam nadzieję wkrótce to jednak nadrobić. 
 


Jak co tydzień, były pytania, było sporo dobrego humoru, śmiechu i dobrego piwa oczywiście. Wojtek - menadżer Degustatorni - zadbał o gości i poczęstował ich, oczywiście, piwem roku 2012. Naprawdę było zacnie, a po polemice, jak zawsze biesiada przy dobrym piwie.

Za tydzień kolejna polemika. Tematy są rozpisane na kolejne dziesięć spotkań, ale co będzie dokładnie w następny wtorek, tego dowiemy się na dniach. Nowością, począwszy od kolejnego spotkania, będzie fakt, że podczas popolemikowych biesiad, będzie puszczana muzyka, którą przedstawiam w Kąciku Piwnego Melomana. Serdecznie zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz