poniedziałek, 20 października 2014

PiwoWAR Battles - Sezon II - Półfinał II - Artur Leski vs Bartosz Nowak vs Grzegorz Janka vs Krzysztof Zach - IPA

Kilka dni temu w gdańskiej Degustatorni odbył się  drugi półfinał drugiego sezonu PiwoWAR Battles. Uczestnikami byli zwycięzcy wcześniejszych eliminacji w postaci dżentelmenów Artura Leskiego, Bartosza Nowaka, Grześka Janki i Krzyśka Zacha. Orężem, jak zawsze były piwa, tym razem uwarzone w stylu IPA, a dokładniej angielska IPA.


Piwa, które uwarzyli piwowarzy to: Nie Ma Lipy (Artur), Szlic (Bartek), One Punch Mickey (Grzesiek) oraz Fuggles Hop Power (Krzysiek).  Poniżej krótka charakterystyka wszystkich piw:
Nie Ma Lipy - ekstrakt 14,0%, alkohol 5,2%; skład: słody (pale ale, Caramunich III, melanoidynowy), chmiele (Challenger, Fuggles), drożdże Safale S-04, IBU 45.
Szlic - ekstrakt 16,0%, alkohol 6,0%; skład: słody (pale ale, Carared, Pilsner, Biscuit), chmiele (Admiral, First Gold, WGV), drożdże Safale S-04, IBU 55.
One Punch Mickey - ekstrakt 15,0%, alkohol 6,0%; skład: słody (pale ale, Abbey, Victory, Caramunich, melanoidynowy), chmiele (East Kent Goldings), drożdże Safale S-04, IBU 60.
Fuggles Hop Power - ekstrakt 13,0%, chmiel (Fuggles), reszta - brak danych.

Bitwa rozpoczęła się z lekkim poślizgiem i degustację rozpoczęto jakiś kwadrans po godzinie 18.00. Tym razem, jako że już pogoda jesienna, a i mrok zapada szybciej, to zmagania wojowników ponownie odbyły się w lokalu.


Jedną z osób, które przyszły na bitwę, był Bartek Gesek, były mistrz ceremonii Degustatorni, który prowadził wszystkie lokalowe imprezy i był duszą miejsca. Można spokojnie powiedzieć, że to prawdziwa 'ikona' Degustatorni.Jak zawsze, w trakcie spotkania humory wszystkim dopisywały. Można spokojnie powiedzieć, że się działo.


Tuż po godzinie 22.00 zakończono głosowanie, a 'żuri' wybrało się do swojej kanciapy, by przeliczyć głosy i wypisać dyplomy. Głosowało w sumie 97 osób. Głosy rozłożyły się następująco: I miejsce - 40, II miejsce - 28, III miejsce - 16, IV miejsce - 13. Zwyciężył Grzesiek Janka.Kolejne miejsca zajęli Artur (drugie), Bartek (trzecie) i Krzysiek (czwarte).

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu dyplomów oraz nagród, rozpoczęło się to, co goście piwnych bitew lubią najbardziej, czyli losowanie fantów wśród głosujących. Tym razem, wygrać można było butelki darmowych piw.Drugi półfinał przeszedł do historii. Było super, jak zawsze, teraz czekamy na listopadowy finał, w którym zmierzą się Jacek Głuchowski z Grześkiem Janką. Będą walczyli na ... RIS'y. Prawda, że smakowicie? Zatem do zobaczyska w listopadzie na Grodzkiej 16 w Gdańsku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz