środa, 20 lutego 2013

Artezan - Pacific Pale Ale

Przedstawiam piwo Artezan - Pacific Pale Ale.Zawartość ekstraktu: 12,5% wag.

Zawartość alkoholu: 5,0% obj.

Kolor: ciemnozłoty, bardzo lekko mętny.

Zapach: chmielowo-owocowy, wyraźnie nuty owoców tropikalnych mango i ananasa.

Smak: wyraźny, owocowy, główne nuty to ananas i mango, oraz delikatne nuty porzeczkowe, w tle i na finiszu bardzo przyjemna goryczka.

Piana: kremowa, dość wysoka, śre4dnio gęsta, bardzo szybko znika do centymetrowego otoku.

Pasteryzacja: nie.

Termin przydatności do spożycia: ok 4 tygodni.

Opakowanie: butelka 0,5l, bezzwrotna.

Producent: Browar Artezan
 

Podsumowanie:

Jakieś dwie godziny temu, przyszła do mnie paczka ze sklepu Piwonia z Warszawy. Paczka zawierała kilka piw od Artezana i jedno z Krajana. Paczka prosto z paki, po odpakowaniu piwo bardzo zimne, więc musiałem je odstawić do ogrzania się. Na pierwszy ogień wziąłem Pacific Pale Ale z Browaru Artezan. Piwo, które powinno się charakteryzować silnym aromatem i smakiem owoców tropikalnych. Czy tak jest w istocie? Ano zobaczmy. Piwo ma bardzo ładną barwę i jest lekko mętne. Piana dość wysoka, ale troszkę zbyt rzadka i momentalnie znika ze szkła. W kwestii aromatu jest bardzo, ale to bardzo dobrze. Zapach chmielowo-owocowy, w którym mamy wyraźne nuty owoców tropikalnych, głównie ananasa i mango. Tak piwo te powinno pachnieć. Brawo. W smaku jest podobnie. Mamy wyraźną owocowość i przyjemną, lekką goryczkę w tle i na finiszu. Wysycenie umiarkowane. Naprawdę bardzo przyjemnie się te piwo pije. Butelkę Pacific Pale Ale zdobi bardzo ładna, kolorowa, bardzo letnia etykieta. Na myśl przywodzi marzenia o wakacjach na Hawajach. Wszelkie najważniejsze dane oczywiście są zawarte. Brak tylko daty przydatności do spożycia. Generalnie mówiąc, bardzo smakowite piwo. Na pewno, w moim mniemaniu, najlepsze piwo 'jeży' jakie do tej pory wypiłem.

Moja ocena: 
Kolor: - 10
Piana: - 6
Zapach: - 9
Smak: - 8
Etykieta: - 9

Ocena końcowa: 8,35/10

Cena: 6,50 PLN [PIWONIA - Warszawa-Natolin]

4 komentarze:

 1. Data przydatności to 14 marca. Na niektórych butelkach termin jest praktycznie niewidoczny, ale wszystko jest oznaczone tak jak być powinno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie na butelce, nawet pod światło, przy użyciu lupy, terminu przydatności nigdzie nie widać :(

   Usuń
 2. Termin przydatności jest :)

  OdpowiedzUsuń
 3. posmak kiszonej kapusty jest

  OdpowiedzUsuń