piątek, 21 grudnia 2012

Kącik Piwnego Melomana - ZIYO - Kolędy

Mamy dziś 21 grudnia 2012 roku. Majowie zrobili nam psikusa i końca świata nie ma. Możemy zatem cieszyć się i radować, a że Święta Bożego Narodzenia za pasem, więc dziś coś świątecznego. Album 'Kolędy' jednej z moich ulubionych polskich kapel, czyli Ziyo. Płyta została nagrana w 1992 roku i wydana przez Izabelin Studio, jako kaseta magnetofonowa. Po ponad dziesięciu latach, album został wydany, dzięki Metal Mind Productions, na CD.

Skład na płycie to: Jurek Durał (wokal, gitara), Wojtek Klich (gitara, wokal), Sławek Ujek (bas), Adam Prucnal (instrumenty klawiszowe) oraz Kris Krupa (perkusja). Gościnnie na albumie wystąpili także Edyta Bartosiewicz (śpiew) oraz Sławek Wierzcholski (harmonijka ustna).


Album zawiera takie świąteczne kolędy, jak 'Cicha Noc', 'Gdy Się Chrystus Rodzi', 'Lulajże Jezuniu', 'Dzisiaj w Betlejem', 'Przybieżeli do Betlejem' i wiele innych, znanych nam doskonale. Wszystko bardzo sympatycznie zaaranżowane na rock'ową nutę. Sporo w tym wszystkim mistycyzmu i magii. Naprawdę miło się tego słucha, szczególnie, gdy słońce już zajdzie, ciemność nas ogarnie, wtedy to płyta nabiera nowego wymiaru.


Wiem, że kolędy to nie są piosenki do słuchania na co dzień, jakkolwiek, płyty się przyjemnie słucha także nie tylko w Boże Narodzenie. Myślę, że utwory z tej płyty, będą miłym uzupełnieniem, wersji tychże piosenek znanych nam od małego. Naprawdę polecam posłuchać i poczuć ducha świąt, troszkę w innym wymiarze.

'Kolęd' według grupy Ziyo można, jak zawsze, można posłuchać na browarnikowym 'chomiku':
Za tydzień natomiast, dość ostro, z hard core'owych przytupem, wejdziemy w Nowy Rok 2013. Serdecznie zapraszam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza