niedziela, 23 grudnia 2012

DIONIZOS - Tarnowskie

Przedstawiam piwo Dionizos TarnowskieZawartość ekstraktu: 12,0%.

Zawartość alkoholu: 5,5% obj.

Kolor: złoty, opalizujący.

Zapach: słodowy z wyraźnymi nutami kukurydzianymi.

Smak: słodkawy, wyraźnie słodowy, wyraźne nuty kukurydziane, na finiszu delikatny alkohol.

Piana: biała, dość wysoka, średnio gęsta, drobno pęcherzykowa, dość szybko opada.

Pasteryzacja: tak.

Termin przydatności do spożycia: 6 miesięcy.

Opakowanie: butelka 0,5l, zwrotna.

Producent: Browar Krajan (wszystkie znaki na to wskazują) dla Dionizos Radom, które to dedykuje piwo dla Al.Capone Specjaliści od alkoholu z Tarnowa


 
Podsumowanie: 

Święta Bożego Narodzenia za pasem, Browarnik Tomek chyba był grzeczny, bo ostatnio Święty Mikołaj dostarczył sporo prezentów, jeszcze przed wigilią. Prezenty monotematyczne, ale mnie bardzo cieszące, bo piwne. Jednym z prezentów była dwa piwa Tarnowskie oraz firmowa podkoszulka z sieci sklepów Al.Capone z Tarnowa. Dziękuję Ci bardzo tarnowski Święty Mikołaju. Zatem zobaczmy, czym Gwiazdor mnie obdarował. Piwo ma złotą barwę i dość mocno opalizuje. Piana całkiem wysoka, dość gęsta, ale niestety szybko znika w szkle. No i teraz zajmijmy się zapachem i smakiem, gdzie pojawiają się - niestety - wysokie schody. W obu kwestiach dominuje słód i niestety DMS (dimetylosiarczek), który objawia się dość intensywnym zapachem kukurydzy i takimże posmakiem. Piwo jest dość słabo wysycone, z przykrością to stwierdzam. Za zaistniały stan rzeczy nie winię tarnowskiego Al.Capone, w końcu to tylko sieć sklepów monopolowych, która chce oferować swoim klientom produkt indywidualny, niespotykany nigdzie indziej. Nie winię także Dionizosa, który to dostał zlecenie na te piwo, choć winien chyba lepiej dobrać browar, który warzy dane piwo. Główna wina leży tutaj, po stronie producenta piwa. Największym plusem są etykiety piwa. Bardzo ładne graficznie, kolorystycznie, bogate w informacje. Bardzo fajnie, że butelka jest zwrotna. Oprawa Tarnowskiego bardzo mi się podoba, wnętrze już niestety mniej. Myślę, że jeśli sieć sklepów Al.Capone i Tarnów chcą mieć swoje dedykowane piwo, powinni chyba poszukać lepszego partnera browarniczego, gdyż piwo Tarnowskie, w obecnej formie, nie za bardzo zachwyca.

Moja ocena: 
Kolor: - 7
Piana: - 7
Zapach: - 4
Smak: - 4
Etykieta: - 9

Ocena końcowa: 5,13/10

2 komentarze:

 1. Również dostałem prezent od Al Capone, ale jeszcze stan zdrowia nie pozwolił mi na degustację i opis. Zmartwił mnie trochę Twój opis (szczególnie fragment o DMS), ale zobaczymy jak będzie w moim egzemplarzu.

  Pewnie nie uda mi się zrobić równie fajnego zdjęcia, co to Twoje, więc spodziewaj się kolejnego podlinkowania :P Genialna fota!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie możesz podlinkować, mimo iż do genialności tej fotografii sporo daleko, ale dzięki za uznanie :) DMS niestety zadomowił się w tym piwie dość mocno :(

   Usuń