środa, 5 grudnia 2012

Browar Kopyra & Browar Widawa - Kawka

Przedstawiam piwo Browar Kopyra & Browar Widawa - Kawka.Zawartość ekstraktu: 12,5% wag.

Zawartość alkoholu: 5,0% obj.

Kolor: czarny, nieprzejrzysty.

Zapach: wyraźnie kawowy z delikatnymi nutami gorzkiej czekolady, bardzo delikatny karmel, w tle ledwo wyczuwalne nutki chmielowe.

Smak: delikatny, lekko kwaskowy, wyraźne nuty kawowe na całej długości smaku, w tle delikatne nuty gorzkiej czekolady, na finiszu delikatna goryczka.

Piana: kremowo-beżowa, wysoka, gęsta, drobno pęcherzykowa, wolno opada.

Pasteryzacja: nie.

Termin przydatności do spożycia: ok 4 tygodni.

Opakowanie: butelka 0,33l, bezzwrotna.

Producent: Browar Widawa w kolaboracji z Browarem Kopyra
 

Podsumowanie:

Podczas ostatniego weekendu miałem okazję być w Warszawie, gdzie odwiedziłem, między innymi, pub Po Drugiej Stronie Lustra, gdzie miałem okazję zakupić - pierwszy raz w życiu - piwo przygotowane przez Tomka Kopyrę, a dokładniej, piwo w stylu coffee stout o jakże pasującej nazwie Kawka. Piwo była kilka dni po terminie, jakkolwiek czułem, że niewiele mu się stało złego i nadal jest nie zepsute i bardzo pijalne. Piwo ma fantastyczną, nieprzeniknioną czarną barwę. Piana także cudownie cieszy oko. Zapach dość przyjemny, zdominowany jest przez nuty kawowe, a w miarę powolnego ocieplania się piwa, do głosu dochodzą także przyjemne nutki gorzkiej czekolady. te dwa zapachy grają tu główne role. Zaś jeśli chodzi o wrażenia smakowe, to tu rządzi kawa, która dość mocno przykrywa wszystkie inne niuanse, nawet goryczkę. Mimo wszystko, smak jest delikatny i treściwy. Nagazowanie umiarkowanie z wychyłem do niskiego. Butelkę Kawki zdobi czarno-czerwona etykieta, zawierająca wszelkie najważniejsze informacje. Główne miejsce zajmuje tu Kawka umieszczona w okręgu, na którego pierścieniach mamy nazwę piwa po angielsku i po polsku. Czemu tak jest? Naprawdę nie wiem. Nie wiem także czemu nie ma na przykład po niemiecku, czy rosyjsku? Dodatkowo, informacja na spodzie etykiety: 'Recipe by Tomasz Kopyra', jak widać także po angielsku. Strasznie mi się to nie podoba. Czy naprawdę musimy się wstydzić polskiego języka? Reszta informacji, na szczęście po polsku, oprócz nazwy stylu piwa, ale to akurat rozumiem. Kończąc wpis, muszę przyznać, że Kawka to piwo bardzo ciekawe. gdyby jeszcze lepiej zbalansować kawę w sferze smakowej i troszkę pomyśleć nad jednolitym podejściem do szaty graficznej, to byłoby naprawdę super. Jak ktoś będzie miał jeszcze okazję zakupu tego piwa, to polecam spróbować.

Moja ocena: 
Kolor: - 10
Piana: - 10
Zapach: - 8
Smak: - 7
Etykieta: - 7

Ocena końcowa: 8,29/10

Cena: 5,00 PLN [PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA (PDSL) - Warszawa-Praga]

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza