wtorek, 10 grudnia 2013

Piwoteka - Wołek Zbożowy

Przedstawiam piwo Piwoteka - Wołek Zbożowy.Zawartość ekstraktu: 14,0% wag.

Zawartość alkoholu: 5,4% obj.

Kolor: brunatno-rubinowy, mętny.

Zapach: wyraźnie słodowy, na pierwszym planie nuty wędzone i palone, w tle delikatne niuanse karmelowe, kawowe i owocowe.

Smak: wyraźnie słodowy, palony, delikatna nuta wędzona i owocowa oraz wyraźne nuty karmelowe, na finiszu palona goryczka.

Piana: beżowa, wysoka, dość gęsta, średnio pęcherzykowa, wolno opada.

Pasteryzacja: nie.

Termin przydatności do spożycia: 3-4 tygodnie.

Opakowanie: butelka 0,5l, bezzwrotna.

Producent: Browar Piwoteka w wynajętym Mini Browarze Radom - Pivovaria
 

Podsumowanie:

Kolejne piwo Browaru Piwoteka uwarzone przez Marcina Chmielarza, które dane mi było skosztować to Wołek Zbożowy. Piwo to uwarzone przy użyciu dwunastu słodów (pale ale, monachijski, wędzony, pszeniczny wędzony, orkiszowy, gryczany, żytni. owsiany, pszeniczny czekoladowy, bursztynowy, Carared i Caraaroma. Przyznacie, że niezła bomba słodowa. Chmielone dwoma angielskimi odmianami chmielu, czyli Fuggles i East kent Goldings. Bylem bardzo, ale to bardzo ciekawy efektu pracy Marcina. 'Bomba słodowa' ma bardzo wyrazistą, ciemną barwę i jest mocno mętna, nieprzejrzysta. Piana bardzo ładna i długo utrzymująca się w szklance. Zapach wyrazisty i dość mocno złożony. W smaku także dość wyraziste i złożone, jakkolwiek liczyłem na więcej doznań chmielowych. Niestety, goryczka jest, ale moim zdaniem, ciut za bardzo ukryta. A szkoda. Wysycone na średnim poziomie. Butelkę Wołka Zbożowego oblepiają, w końcu, dwie etykiety. Tak, tak, dotarła w końcu kontra. Etykieta głowna w stylu 'piwotekowym'. Bardzo skromna jeśli chodzi o teksty, ale ładna jeśli chodzi o grafikę i kolorystykę. Ogólnie wielki plus. Słowem końca, piwo ciekawe, jakkolwiek chciałbym by doznania chmielowe były wyraźniejsze, w końcu nazwisko piwowara zobowiązuje.

Moja ocena: 
Kolor: - 9
Piana: - 9
Zapach: - 8
Smak: - 8
Etykieta: - 9

Ocena końcowa: 8,35/10

Cena: 10,00 PLN [eBROWARIUM - Słupsk]

1 komentarz: