poniedziałek, 16 grudnia 2013

Specjal Bursztynowy

Przedstawiam piwo Specjal BursztynowyZawartość ekstraktu: brak danych.

Zawartość alkoholu: 6,1% obj

Kolor: bursztynowy, klarowny. 

Zapach: wyraźnie słodowy i karmelowy, w tle delikatne nuty owocowe.

Smak: wyraźnie słodowy i karmelowy, w tle delikatne nuty kawowe i alkoholowe.

Piana: kremowa, wysoka, lekko dziurawa, opada w szybkim tempie.

Pasteryzacja: tak.

Termin przydatności do spożycia: 6 miesięcy.

Opakowanie: butelka 0,5l, zwrotna.

Producent: Browar Elbląg
 

Podsumowanie:

Ostatnio dotarło do mnie piwo Specjal Bursztynowe. Jak informuje na puszcze producent, jest to limitowana Edycja Koneserka, która zadowoli nawet najbardziej wymagających piwoszy, czyli pewnie także i mnie. Dodatkowo puszka informuje, że jest to prezent i piwo nie jest dostępne w bezpośredniej sprzedaży, a dodawane jest do kilku zakupionych Specjali zwykłych. No zobaczmy, jak to ze Specjalem Bursztynowym jest. Barwa rzeczywiście bursztynowa. Piwo jest klarowne. Piana po nalaniu jawi się jako gęsta i wysoka kremowa czapa. Szybko zaczyna się rozrzedzać i opadać nie zostawiając nic po sobie. W zapachu nudne i bez wyrazu. Słodowość i karmelowość w przytłaczającej wręcz formie. W smaku podobnie bardzo. Doznań chmielowych, mimo zapewnień producenta, brak. Goryczki jakiejkolwiek brak. Piwo jest wlane w dość przyjemną graficznie i kolorystycznie puszkę. Trochę informacji o piwie, niepełny skład i czerwony otok na górze z hasłem 'PREZENT'. Można rzec, że koncernowy standard. Reasumując, koneserska limitowana edycja piwa, które limitowanej liczbie koneserów piwnych chyba jednak nie przypadnie do gustu.

Moja ocena: 
Kolor: - 10
Piana: - 4
Zapach: - 5
Smak: - 5
Etykieta: - 9

Ocena końcowa: 5,77/10

2 komentarze:

  1. Zobaczywszy dzisiaj wspomniane piwo w "moim" sklepie osiedlowym. Elegancko poustawiane na półce. Z ciekawości zapytałem jaka cena?
    Usłyszałem odpowiedź 2,40 zł.
    A dlaczego zapytałem, dlatego, że dwa dni wcześniej w innym sklepie dostałem te piwo właśnie jako "PREZENT" po zakupie kilku piw.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta ocena chyba jest za wysoka. Fakt, kolor śliczny, opakowanie eleganckie i tylko te dwa elementy "podbiły" średnią. Jako smakosz oryginalnego Specjala jasnego pełnego uważam to za eksperyment lub chęć zdobycia przez markę smakoszy wśród kobiet. Piwo może nie bez wyrazu bo ma wyraz, słodkie, owocowe, ciężkie - akurat na wieczór panieński ;)

    OdpowiedzUsuń