środa, 8 lutego 2012

Piwo roku 2011

W plebiscycie przeprowadzonym przez portal Browar.biz, użytkownicy uznali (sam brałem w nim udział), że polskim piwem roku 2011 zostało:
Atak Chmielu z browaru kontraktowego PINTA. 

Drugie miejsce w tym plebiscycie przypadło piwu: 
Lagerowe z browaru Ciechan.

Trzecie miejsce natomiast, było udziałem stouta owsianego:
Wesołych Świąt, jak w przypadku Ataku Chmielu, z browaru kontraktowego PINTA.


W moim osobistym plebiscycie, sytuacja wygląda troszkę inaczej. Polskim piwem roku 2011, według mojej subiektywnej oceny, tak samo jak w 'browarbizowej', zostało ... nie mogło być inaczej:
Atak Chmielu z browaru kontraktowego PINTA. 

Drugie miejsce natomiast zostało przydzielone piwu: 
Klasztorne piwo na wzór piwa trapistów z browaru Jabłonowo. Uważam, że swoją jakością i przede wszystkim walorami czysto zapachowymi i smakowymi na takie miejsce zasługuje.

Trzecie miejsce natomiast, zajęło:
Piwo na miodzie gryczanym, także z browaru Jabłonowo. Wiem, że wiele osób czuje pewną ansę do piw miodowych i nie traktuje ich zbytnio poważnie, mają oczywiście do tego prawo, to według mnie jest to genialne piwo, a na pewno najlepsze piwo miodowe dostępne na polskim rynku.


Pewnie wielu z Was, ma podobne lub zgoła inne swoje typy na miniony rok 2011, ja sam wybrałem powyższe.

Mam nadzieję, że trwający obecnie rok 2012 zaowocuje kolejnymi ciekawymi piwami uwarzonymi przez polskie browary. Swoje nowości zapowiedziały już właśnie Pinta, Jabłonowo i ich Manufaktura Piwna, Kormoran i inne browary. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że jakościowo nie będą to piwa gorszę, a mam nadzieję, że lepsze niż zwycięzcy z roku 2011.

2 komentarze:

  1. Moje ulubione na miodzie gryczanym! :) I 3 zboża jeszcze fajne są z Jabłonowa.

    OdpowiedzUsuń