piątek, 10 lutego 2012

Kormoran - Porter Warmiński

Przedstawiam piwo Kormoran Porter Warmiński.Zawartość ekstraktu: 21,0%.

Zawartość alkoholu: 9,0% obj.

Kolor: bardzo ciemny burgund wpadający w czerń, klarowny (pod światło).

Zapach: palony słód, wyczuwalne nuty kawowe, delikatne karmelowe i owocowe, chyba śliwkowe.

Smak: palonego słodu, wyraźne nuty kawowe i delikatne karmelowe, gorzkiej czekolady i owocowe, w tle i na finiszu przyjemna, wyraźna goryczka, na finiszu także dosyć wyraźny alkohol.

Piana: beżowo-brązowa, gęsta, wysoka, mocno pęcherzykowa, wolno opada, zostawia miłe osady.

Pasteryzacja: tak.

Termin przydatności do spożycia: 6 miesięcy.

Opakowanie: butelka 0,5l, zwrotna.

Producent: Browar Kormoran


Podsumowanie:

Dziś, jako, że zima sroga za oknem, postanowiłem napić się dobrego portera. Trafiło na Portera Warmińskiego od Kormorana. Piwo o przyjemnej barwie, choć moim zdaniem skromnym, przy takim ekstrakcie winno być ciut chyba jeszcze ciemniejsze, o genialnej pianie, bardzo przyjemnym zapachu i wspaniałym smaku, który delikatnie burzy dominacja alkoholu na finiszu, który po kilku chwilach jednak znika z podniebienia. Piwo jak na portera nie jest za mocno wysycone, ale to bardzo pasuje. Piwo jest naprawdę pyszne. Na takie wieczorne mrozy, jak obecnie, jak znalazł. Butelkę Portera Warmińskiego okrasza bardzo elegancka etykieta ze złoceniami, co bardzo lubię, jakkolwiek już sam motyw wyjącego wilka do pełni księżyca, nie za bardzo mi odpowiada, naprawdę nie wiem czemu taki motyw. Tak czy owak, etykieta bardzo ładna. Konkludując, bardzo pyszny porter z Olsztyna, który nie raz, na pewno, znajdzie się w moim piwnym menu. Zachęcam do spróbowania.

Moja ocena: 
Kolor: - 9
Piana: - 10
Zapach: - 10
Smak: - 9
Etykieta: - 8

Ocena całościowa: 9,45/10

2 komentarze:

  1. A ja mam takie pytanie. Zapragnąłem tego portera i drugiego komesa leżakować w piwnicy przez rok, a termin spożycia jest 6 miesięcy. Może się zepsuć?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj, spokojnie możesz leżakować, nawet kilka lat, polecam :)

      Usuń