poniedziałek, 13 lutego 2012

Krajan - Porter

Przedstawiam piwo Krajan PorterZawartość ekstraktu: 18,1%.

Zawartość alkoholu: 9,0% obj.

Kolor: bardzo ciemny burgund, klarowny.

Zapach: słodowo-karmelowy, w tle delikatne winne nutki.

Smak: mało treściwy, lekko palony, cierpki, wyczuwalne nuty karmelowe, delikatne kawowe, w tle goryczka, na finiszu dość mocny alkohol, który utrzymuje się długo na podniebieniu.

Piana: beżowa, dość gęsta, wysoka, średnio pęcherzykowa, dość szybko opada.

Pasteryzacja: tak.

Termin przydatności do spożycia: 12 miesięcy.

Opakowanie: butelka 0,5l, zwrotna.

Producent: Browar KrajanPodsumowanie: 

Dziś moje kolejne spotkanie z piwem spod znaku Krajan. Tym razem pod moje zmysły wziąłem portera. Piwo to ma barwę ciemną, jakkolwiek daleko jej do typowego portera, przyjemną pianę, choć dość szybko opadającą, całkiem sympatyczny zapach, co jest największym plusem tego piwa i średni bardzo smak. W smaku są nuty, których niestety nie potrafie określić, dlatego w charakterystyce smaku ich nie zawarłem. Dodatkowo jest bardzo ostre, to znaczy, alkohol na finiszu bardzo burz walory smakowe i utrzymuje się na podniebieniu bardzo długo po wypiciu, co niestety bardzo męczy. Piwo jest wysycone za wysoko jak na portera moim zdaniem i jest straszliwie wodniste i mało oleiste, no niestety. Butelkę Krajana Portera okrasza prosta graficznie i średnia jakościowo etykieta. Podsumowując, jestem troszkę zawiedziony, mimo wcześniejszych niewypałów Krajana, to w przypadku portera liczyłem na więcej, niestety zawiodłem się kolejny raz. No co ten Krajan z tymi piwami wyprawia?.

Moja ocena: 
Kolor: - 5
Piana: - 7
Zapach: - 6
Smak: - 4
Etykieta: - 5

Ocena końcowa: 5,32/10

Cena: 5,60 PLN [DESPERADO - Witomino]

2 komentarze:

  1. Nie jest taki zły, smak ma. Za tą cenę – całkiem smaczne piwo (na marketowym stoisku Gontyńca wybrane piwa Krajana można dostać za 3,9 zł)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jako miłośnik porterów przyzam, że w roku 2013 Krajan przypadł mi o niebo bardziej niż Warmiński czy choćby Żywiec. Smaczne piwko i tyle, no może trochę za bardzo nagazowane, ale smaku to nie odbiera.

    OdpowiedzUsuń