czwartek, 16 lutego 2012

Lwówek - Belg

Przedstawiam piwo Lwówek Belg.Zawartość ekstraktu: 13,0%.

Zawartość alkoholu: 5,7% obj.

Kolor: bursztynowy, klarowny.

Zapach: słodowy, odczuwalne delikatne nuty owocowe, kwiatowe i chmielowe.

Smak: słodowy, bardzo delikatnie słodkawy, wyraźne nuty owocowe, delikatne ciasteczka, w tle i na finiszu przyjemna, delikatna goryczka.

Piana: kremowa, średnio wysoka, gęsta, średnio pęcherzykowa, dość szybko opada, zostawia przyjemne osady.

Pasteryzacja: nie.

Termin przydatności do spożycia: około 4 tygodnie.

Opakowanie: butelka 0,5l, zwrotna.

Producent: Browar LwówekPodsumowanie:

Dziś, dzięki różnym forom internetowym, dowiedziałem się o nowości z Browaru Lwówek, czyli o piwie Lwówek Belg. Jak się szczęśliwie okazało, w zaprzyjaźnionym sklepie, pojawił się także dziś i mogłem go kupić i spróbować, przetestować. Lwówek Belg, to piwo z rodzaju Belgian Pale Ale, trunek o bardzo ładnej bursztynowej barwie, przyjemnej pianie, choć dość szybko znikającej, przyjemnym i intrygującym zapachu i takimże smaku, zakończonym sympatycznym chmielowym finiszem. Piwo jest wysycone nie za wysoko, ale bardzo pasuje to do tego trunku. Piwo jest dość treściwe. Lwówek Belg, myślę, że zasmakuje tym osobom, które polubiły Atak Chmielu od PINTY, może nie tak nachmielone, nie tak goryczkowe mocno, ale smakowo podobne, a co za tym idzie, mi te piwo bardzo zasmakowało, naprawdę jest wyborne. Butelkę Belga zdobi etykieta w stylu lwówkowym, ale w dość ciekawych barwach, wszystkie ważniejsze dane są dostępne, a butelka zamknięta kapslem znanym z innych Lwówków i Ciechanów. Konkludując bardzo udane piwo, do którego na pewno wrócę niejednokrotnie.

Moja ocena: 
Kolor: - 10
Piana: - 8
Zapach: - 10
Smak: - 9
Etykieta: - 7

Ocena całościowa: 9,26/10 

Cena: 5,20 PLN [DESPERADO - Witomino]

3 komentarze:

  1. w Auchan jest za 3zł + 0,50 kaucja :) kupiłem hurtowo zapas ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem z czego to wynika, ale moc tego doskonałego piwa cały czas spada. W tej wersji którą oceniałeś bylo 5.7, niestety nie piłem go w tej odsłonie. Spotkałem się z nim w wersji 5.0, już pod nową etykietą, teraz z kolei mozna zakupić tylko w wersji 4.2. Dla mnie to strata, bo charakter tego piwa wymaga troszkę większej mocy, a może coś pokrecili z etykietka?

    OdpowiedzUsuń
  3. właśnie piję i bardzo sobie chwalę wersje 4,2%

    OdpowiedzUsuń