poniedziałek, 6 lutego 2012

Amber - Grand Imperial Porter

Przedstawiam piwo Amber Grand Imperial Porter.Zawartość ekstraktu: 18,1% wag.

Zawartość alkoholu: 8,0% obj.

Kolor: bardzo ciemny burgund, klarowny (pod światło).

Zapach: dość wyrazisty, słodowy, palony, lekko słodkawy, karmelowe i czekoladowe nuty mocno wyczuwalne.

Smak: słodowy, palony, słodkawy, wyczuwalne nuty karmelowe i czekoladowe, w tle wyraźna bardzo przyjemna kawowość i przyjemna goryczka.

Piana: beżowo-brązowa, średnio gęsta, dość wysoka, mocno pęcherzykowa, średni czas opadania, zostawia  bardzo miłe osady.

Pasteryzacja: tak.

Termin przydatności do spożycia: 6 miesięcy.

Opakowanie: butelka 0,5l, bezzwrotna.

Producent: Browar AmberPodsumowanie:

Kolejnym piwem spod godła Amber, które wziąłem na 'ruszt', to ichni Grand Imperial Porter. Piwo o troszkę za jasnej moim zdaniem barwie, mogło by być bardziej czarne, z bardzo ciekawą piana, bardzo przyjemnym zapachem i takimże smakiem. Piwo jest naprawdę pyszne, treściwe, choć moim zdaniem jest ciutkę za skromnie wysycone. Mimo zawartości 8% alkoholu, wcale nie jest on w smaku wyczuwalny, co moim zdaniem jest wielką zaletą tego portera. Jakkolwiek naprawdę bardzo, ale to bardzo przyjemnie się je pije, szczerze mówiąc moja butelka była pusta zanim się obejrzałem, chyba za bardzo się pośpieszyłem, powinienem bardziej się delektować, ale naprawdę jest pyszne. amberowy porter, to trunek, jak sam Amber na kontrze podpowiada, typowo deserowe i moim zdaniem na obecną, zimową aurę idealne. A właśnie, etykieta. Jest bardzo dystyngowana, graficznie dopracowana i pasująca do portera jak ulał, naprawdę i opakowanie i samo piwo bardzo przyjemne są. Puenta na koniec, bardzo dobry porter, którego z całego serca polecam spróbować każdemu.

Moja ocena: 
Kolor: - 8
Piana: - 8
Zapach: - 10
Smak: - 9
Etykieta: - 10

Ocena całościowa: 9,03/10

2 komentarze:

  1. tak zacnie je oceniłeś - a ja nigdy go nie piłem chodź od długiego czasu używam do marynowania mięsa :)) - teraz jednak skosztuję - P.S nowa Pinta jest - czekam na recenzję

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jestem obecnie w Olsztynie, a tu jeszcze nowa Pinta nie dojechała :( Jak dojedzie, to i tu znajdzie się dla niej miejsce :) Pozdrawiam! Tomek

      Usuń