niedziela, 28 września 2014

Browarnik Tomek - do 3 lat sztuka!

Witam serdecznie wszystkich!

28 września to bardzo szczególna data dla mnie. Równo 3 lata temu założyłem swojego bloga i opublikowałem swój pierwszy wpis. Można spokojnie rzec, że te trzy lata minęły jak jeden dzień, no może jak kilka dni, ale upływu dokładnie 36 miesięcy naprawdę nie czuć.

Od początku istnienia bloga opublikowałem 696 wpisów (ten jest 697). Wśród nich znalazło się miejsce na sporo piwnych recenzji, wpisów prezentujących najlepsze sklepy i lokale piwne, relacje z piwnych wydarzeń i wiele, wiele innych. W ciągu tych trzech lat, moja wiedza piwna dość mocno się rozrosła. W tym czasie poznałem wielu fantastycznych ludzi związanych z branżą piwną (właściciele i pracownicy browarów, właścicieli i pracownicy piwnych sklepów i lokali, chmielarzy, blogerów piwnych, piwowarów domowych i wielu, wielu innych), którzy sporo mnie nauczyli i dzięki którym pospolite spożywanie piwa, rozmowy o nim i o innych sprawach, nabrały i nabierają nadal zupełnie innych, przyjemniejszych barw. Wiele z tych osób obecnie, to moi bardzo dobrzy znajomi, a nawet przyjaciele. Dorobiłem się także prawie dziewięciuset fanów na moim 'fanpejdżu'. Dziękuję Wam wszystkim, że jesteście.

W czasie tych trzech ponad lat, wypiłem także ładnych kilka hektolitrów piwa, głownie polskiego. Wiele z nich zostało moimi ulubionymi, które pije często z wielkim smakiem. Mój blog pomógł mi poznać bogactwo polskiego piwowarstwa, w pewnym sensie pokazał, jak my Polacy jesteśmy twórczy i że w porównaniu do innych narodów nie musimy się wstydzić, a wręcz powinniśmy być dumni z tego, co osiągnęliśmy. Polskie piwowarstwo - nie boję się tego powiedzieć - po prostu rządzi. Mam nadzieję, że mój blog, choć niektórym i choć w niewielkim stopniu, przedstawił i przedstawia nadal ten nasz bogaty piwny świat.

Dziś, z okazji skromnego jubileuszu Browarnika Tomka, chciałbym zaproponować Wam pewien konkurs, zabawę, która da nam wszystkich sporo radości. Mam nadzieję, że weźmiecie w nim udział, do czego serdecznie zapraszam. Na czym polegać będzie ów konkurs? Otóż zasady są bardzo proste. 

Chciałbym abyście Wy, moi czytelnicy, wymyślili kilka fraszek na mój temat (każda fraszka musi zawierać słowa Browarnik i Tomek, w dowolnej formie) i wysłali w wiadomości na moim 'fanpejdżu'. Każda z osób może wysłać maksymalnie jedną fraszkę. Dodatkowo, każda z nadesłanych fraszek, musi zawierać tytuł. Jednoosobowa komisja - moja skromna osoba - wybierze 3 najlepsze, a ich autorzy zostaną obdarowani nagrodami za I, II i III miejsce. Po ogłoszeniu wyników nadesłane fraszki, te wyróżnione i pozostałe, zostaną opublikowane w kolejnym wpisie i podpisane imieniem i nazwiskiem autora. W tym momencie do głosu dojdziecie Wy moi drodzy czytelnicy i głosując na poszczególne fraszki wybierzecie tę najlepszą według Was, a autor tej najlepszej, na którą zostanie oddanych najwięcej głosów, także otrzyma nagrody. Na fraszki czekam do wtorku 30 września do godziny 20.00 czasu polskiego! Fraszki nadesłane po tym terminie, nie wezmą udziału w konkursie, także proszę być czujnym.

Konkurs sponsorują zaprzyjaźnione podmioty:

Browary Regionalne Jakubiak - książki o husarii, firmowe pokale Ciechana oraz kolekcjonerskie komplety kapsli.
Degustatornia Multitap - kupon na 5 dużych lanych piw (0,5 litra). Piwa do odbioru jednorazowo w lokalu.
Browar Piwna - kupon na 5 lanych piw (0,4 litra). Piwa do odbioru jednorazowo w lokalu.
Esencje Smaku - voucher o wartości 100 PLN, na zakupy dowolnych towarów w sklepie.
Stanbud Sp. z o.o. (sklep SMAK) - kultowe piwa Imperator Bałtycki z Browaru Pinta.
Agencja Reklamowa 3D - wydruki 3D (plakietka i wąsy na butelkę).
oraz moja skromna osoba (portfel skórzany, bidony, czapka, kubki ceramiczne oraz magnesy na lodówkę.
Powyższe nagrody będą podzielone na trzy miejsca konkursowe i nagrodę publiczności i tak:
 


I miejsce w konkursie na najlepsza fraszkę - książka o husarii, pokal Ciechana, komplet kapsli, voucher Esencji Smaku, kupon Degustatorni, butelka piwa Imperator Bałtycki, portfel skórzany, kubek ceramiczny, magnes na lodówkę, plakietka i wąsy.

II miejsce - książka o husarii, pokal Ciechana, komplet kapsli, kupon Browaru Piwna, butelka piwa Imperator Bałtycki, bidon, kubek ceramiczny, magnes na lodówkę.

III miejsce - książka o husarii, pokal Ciechana, komplet kapsli, butelka piwa Imperator Bałtycki, czapeczka, kubek ceramiczny, magnes na lodówkę.

Nagroda publiczności - butelka piwa Imperator Bałtycki, bidon, kubek ceramiczny, 2 magnesy na lodówkę.

Myślę, że nagrody ciekawe, zatem liczę na dość duży odzew z Waszej strony i wszystkim biorącym udział w konkursie, życzę powodzenia - ja Browarnik Tomek kończący właśnie 3 lata! Bawcie się dobrze i bądźcie ze mną przez przynajmniej kolejny rok!

6 komentarzy:

 1. Gratulacje Kolego! Piszesz że wiele się nauczyłeś pisząc tego bloga, ale jeszcze więcej zyskaliśmy my jako jego czytelnicy.Myślę że wiele osób nawet całkowicie zrewidowało swoje poglądy na temat piwa pod wpływem Twoich wpisów.Jak by to jeszcze zsumować z cała pozostała Twoją "około piwną działalnością", to można by obdzielić paru innych piwnych blogerów. Dzięki za te 3 lata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję Krystian za te słowa. To bardzo miłe i nobilitujące. Wielkie dzięki i do zobaczyska na dobrym piwie :)

   Usuń
 2. Tomku a jak ktos Cie czyta od poczatku i nie ma fejsbunia? :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, takie ustaliłem zasady konkursu. Czy nie masz kogoś, przez kogo mógłbyś/mogłabyś przesłać swojej twórczości? Pozdrawiam.

   Usuń
 3. W nazwie linku Degustatorni wkradła się literówka ;-)

  OdpowiedzUsuń