środa, 17 września 2014

ESENCJE SMAKU - Sopot

W kolejnym odcinku moich wędrówek po trójmiejskich sklepach z dobrym piwem, przejechałem się do Sopotu, gdzie odwiedziłem nie sklep z dobrym piwem, ale sklep z produktami dla piwowarów domowych oraz osób, które produkują cydr, wina i inne alkohole na własny użytek. Sklep, który odwiedziłem to Esencje Smaku.


Sklep Esencje Smaku to głównie sklep internetowy, do którego można wirtualnie wejść otwierając ich stronę internetową. Jakkolwiek, ze względu na dość duże zainteresowanie i zapytania trójmiejskich piwowarów oraz osób produkujących domowo cydr i wino, właściciele postanowili otworzyć także sklep stacjonarny. Znajduje się on w Sopocie, w dzielnicy Kamienny Potok, przy ulicy Mazowieckiej 26.


Stacjonarny sklep jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 18.00.

W sklepie można zakupić wszystko to, co potrzebne jest do uwarzenia piwa. Większość produktów dostepnych na półkach, pochodzi bezpośrednio od producentów. Mamy tu całe zestawy potrzebne do uwarzenia domowego piwa. W skłąd zestawu wchodzą między innymi: fermentor, rurka fermentacyjna, uszczelka do rurki fermentacyjnej, kranik spustowy, termometr, kapslownica, cukromierz, mieszadło, miarka do cukru. Oprócz zestawów, w sklepie można zakupić słody dwóch firm Weyermann i Strzegom.
 


W ofercie, oprócz słodów dostaniemy także brewkity i ekstrakty słodowe. 


W sklepie można zaopatrzyć się oczywiście także w chmiele. Na obecną chwilę w sprzedaży są chmiele polskie (Iunga, Lubelski, Lomik, Marynka, Sybilla), niemieckie (Spalt Select, allertauer Tradition, Taurus, Perle, Magnum), amerykańskie (Citra, Chinook, Willamette, Simcoe, brytyjskie (Challenger, Fuggles) i nowozelandzkie (Motueka). W ciągu najbliższego czasu, właściciele zapewniają, że oferta chmielowa się znacznie rozszerzy.


Tu także zakupić można drożdże piwowarskie. Tu swoją premierę miały płynne drożdże z trójmiejskiej 'stajni' Fermentum Mobile. Na półkach znajdują się także drożdże firmy Fermentis.W ofercie znajdziemy także płatki dębowe, skórkę curacao, kolendrę, laktozę, mech irlandzki, cukier kandyzowany, a także jodowy wskaźnik skrobi, gips piwowarski, czy chociażby środek do wytrącania osadów gorących z brzeczki. Można zaopatrzyć się także w butelki, suszarki do butelek, kapsle i kapslownice. W Esencjach Smaku także dostępne są alkoholomierze i cukromierze oraz środki do mycia i dezynfekcji sprzętu piwowarskiego.


Winiarze i 'cydrmasterzy' także mogą się w tym sklepie całkiem zacnie obkupić. 


Esencje Smaku w swojej ofercie mają także zaprawki smakowe do alkoholi i kawy.Co ciekawe, w sklepie można nabyć także ... szynkowar.

W sklepie stacjonarnym płacić można na razie tylko gotówką, choć można także złożyć zamówienie przez interenet, zapłacić przelewem i towar odebrać na miejscu w Sopocie. W sklepie, na klientów czeka, sympatyczna i uśmiechnięta Marta, która także zaprasza na zakupy i oferuje profesjonalne doradztwo.Ogólnie rzecz mówiąc, jest to bardzo dobre miejsce zaopatrywania się w produkty dla piwowarów domowych, winiarzy, 'cydrmasterów' oraz osób, które produkują mocniejsze alkohole. Ja ze swojej strony zapraszam się do zapoznania z ofertą Esencji Smaku na miejscu w sklepie oraz na ich stronie internetowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz