piątek, 5 września 2014

Browar Centralny Piwa Rzemieślnicze - Rudi Nelson

Przedstawiam piwo Browar Centralny Rudi Nelson. Zawartość ekstraktu: 12,5%.

Zawartość alkoholu: 4,9% obj.

Kolor: miedziany, lekko mętny.

Zapach: wyraźnie słodowy, wyraźne nuty karmelowe oraz delikatne biszkoptowe, w tle delikatne aromaty chmielowe w postaci nut cytrusowych oraz żywicznych.

Smak: wyraźnie słodowy, wyraziste nuty karmelowe, w tle owocowe nuty chmielowe, w tle i na finiszu dość silna, lekko zalegająca goryczka.

Piana: kremowa, niska, niezbyt gęsta, drobno pęcherzykowa, wolno opada do delikatnej obręczy.

Pasteryzacja: tak.

Termin przydatności do spożycia: 5 miesięcy

Opakowanie: butelka 0,5l, bezwrotna.

Producent: Browar Zodiak dla Browaru Centralnego Piwa Rzemieślnicze


Podsumowanie: 

Jakiś czas temu, na polskim piwnym rynku, pojawiło się nowe piwo o nazwie Rudi Nelson. Szczerze, z początku myślałem, że to jakieś zagraniczne piwo, bo żadnych wcześniejszych zapowiedzi tego piwa nigdzie nie dostrzegłem. Jakież było moje zdziwienie, że to piwo z polskiego browaru, browaru kontraktowego, nowego browaru kontraktowego - Browaru Centralnego Piwa Rzemieślnicze. Byłem mocno zaskoczony, a gdy na etykiecie dostrzegłem, że twórcami piwa są Sara i Artur Nabrdalik, to już w ogóle zaskoczenie uniosło mnie kilka centymetrów ponad podłogę w moim mieszkaniu. Rudi Nelson to piwo uwarzone w stylu Amber Ale, chmielone nowozelandzkimi chmielami, takimi jak: Dr Rudi, Nelson Sauvin, Pacific Jade. Widzimy, że nazwa piwa jest jakby połączeniem części nazw dwóch z powyższych chmieli. No, ale jakie jest samo piwo. Piwo ma ładna miedziana barwę. Piana piwa niby skromna, jakkolwiek drobna obręcz utrzymuje się w szklance do końca degustacji. W zapachu niebyt mocno intensywne. Główną role grają niuanse słodowe, szczególnie nuty karmelowe. W tle nuty chmielowe, owocowo-żywiczne. Wrażenia smakowe dość mocno odzwierciedlają to, co dostarcza nam aromat piwa. Dodatkowo w tle i na finiszu dochodzi dość mocna, lekko zalegająca goryczka. Rudi Nelson wysycony jest na średnim poziomie. Pije się całkiem przyjemnie. Butelkę ozdabia całkiem sympatyczna graficznie, stylistycznie i graficznie etykieta. Sympatyczny jaszczur patrzy na nas i zachęca do wypicia Rudiego Nelsona. Na kontrze wszelkie szczegółowe informacje plus nazwiska twórców - podoba mi się to. Ogólnie rzecz ujmując, jak na debiut jest to całkiem udane piwo. Podobno powstaje już drugie, którego również chętnie skosztuję.

Moja ocena: 
Kolor: - 9
Piana: - 6
Zapach: - 7
Smak: - 7
Etykieta: - 8
Warka: 09.01.2015

Ocena końcowa: 7,19/10

Cena: 7,50 PLN [ĆWIARTKA - Olsztyn-Wojska Polskiego]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz