czwartek, 3 października 2013

Pułapka - Gdańsk

Nadszedł najwyższy czas, by opisać kolejny gdański lokal, w którym serwują dobre lane piwo. Dziś chciałbym wam przedstawić pub Pułapka.


Pułaka mieści się w Gdańsku na ulicy Sstraganiarskiej 2. Lokal znajduje się naprzeciwko opisywane już tutaj Cafe Lamus.


Pułapka to pub, który na gdańskim rynku piwnym króluje od niedawna. Podwoje swoje otworzył niespełna dwa miesiące temu, dokładnie 9 sierpnia. Mimo, że Pułapka tak krótko jest znana, to gościła już, w swoją miesięcznicę, ogólnopolską premierę. Była to prapremiera pilsa z Browaru Gościszewo. Właścicielami Pułapki są sympatyczni panowie Wojtek Skoracki oraz Tomek Krupa. Weekendami współpracuje z nimi dżentelmen o tajemniczej ksywie 'Drożdżu', który odpowiada za drinki i mocniejsze alkohole. Pułapka czynna jest codziennie od godziny 14.00 do ostatniego klienta, co w rzeczywistości oznacza, że w dni powszednie jest to mniej więcej do 01.00, a w piątek i sobotę do 03.00


Wchodząc do knajpy, od razu rzuca się nam w oczy bar. Bar wyposażony jest w sześć kranów. Można także zakupić piwa butelkowe. Na kranach królują piwa z polskich browarów rzemieślniczych i regionalnych. Jeden kran zarezerwowany jest zawsze dla piwa z jednego z zagranicznych browarów rzemieślniczych. Zawsze też, na jednym z kranów dostępne jest jedno piwo z oferty Browaru Gościszewo. Czasami na jednym z kranów pojawia się także cydr.We wnętrzu jest miejsca dla 35-37 osób. Dodatkowo latem, działa na zewnątrz mały ogródek piwny, który w przyszłym roku, według zapewnień właścicieli, ma się znacznie powiększyć. Klimat wnętrza utrzymany jest może nie do końca w piwnym klimacie, ale jest bardzo wygodnie i kolorystycznie także mi się podoba. Stoły zrobione są na bazie palet euro, co mi się bardzo podoba.Jedna ze ścian lokalu przyozdobiona jest drewnianą tablicą z wymienionymi na niej kilkoma odmianami chmieli. 


Piwne menu i te dotyczące innych alkoholi, napojów bezalkoholowych oraz napojów gorących przedstawione jest na knajpianym słupie oraz na jednej z tablic.Mamy także jedną piwną ofertę specjalną. Jest nią tak zwany 'Lany poniedziałek'. Pod tym hasłem may ukrytą promocję na wszystkie duże lane piwa, które w każdy poniedziałek są tańsze o złotówkę.


Do piwa można zamówić firmowe przekąski, którymi są humus, bułeczki z pesto oraz hermeliny. Przękąskami można raczyć się w piątki i soboty ... na razie.

W lokalu często i gęsto leci muzyka z moich ulubionych winyli. Tak, w Pułapce jest gramofon. Każdy kto ma ochotę posłuchać swoich płyt, może przynieść je do Pułapki ze sobą i poprosić Tomka lub Wojtka, by puścić ją, by raczyć się dobrym piwem przy swojej dobrej muzyce.


Pułapka posiada swoje firmowe podkładki i to w trzech różnych rozmiarach. 


Ogólnie rzecz ujmując, Pułapka robi bardzo dobre wrażenie. Często i gęsto są tu różne premiery piwne. Miła atmosfera, przyjemni ludzie za barem, ciekawa muzyka i bardzo dobre piwo.

3 komentarze:

  1. Odkrycie pubowe roku 2013. Po prostu mistrzostwo. Pub do którego warto wpadać regularnie by zobaczyć "co się pojawiło na kranach", knajpa do której warto wpaść by zamienić choć kilka słów z fachową i przemiłą obsługą, lokal który daje nadzieje na pozytywne efekty rewitalizacji imprezowej Gdańska...
    Polecam wszystkim oprócz piwa i wynalazków Drożdża zestawy szotów owocowych pt "Pułapka". Om nom nom nom nom ...

    OdpowiedzUsuń