środa, 11 stycznia 2012

Perła - Miodowa

Przedstawiam piwo Perła Miodowa.Zawartość ekstraktu: brak danych.

Zawartość alkoholu: 6,0% obj.

Kolor: złoty, klarowny, pełen gazowych bąbelków.

Zapach: niezbyt intensywny, słodkawy, słodowo-miodowy, lekko chmielowy.

Smak: słodowo-miodowy, dość słodki, w tle i na finiszu dość mocna goryczka.

Piana: biała, średnio wysoka, średnio pęcherzykowa, bardzo szybko opada.

Pasteryzacja: tak.

Termin przydatności do spożycia: 5 miesięcy.

Opakowanie: butelka 0,5l, bezzwrotna.

Producent: Browar PerłaPodsumowanie:

Perła Miodowa to drugie po Trybunalskim Miodowym piwo od Perły, które oceniam i tak jak w przypadku poprzedniego, test nie wypadł najlepiej. Na początku przyznam, że nie pamiętam dobrze smaku Trybunalskiego Miodowego, bo więcej już go nie przełknąłem, bo mi po prostu nie zasmakował, a pisze to dlatego, bo nie wiem, jaki jest sens wypuszczania przez jeden browar dwóch jasnych miodowych piw, których baza pewnie jest taka sama, ale tu niech na to pytanie odpowiedzą marketingowcy z Perły. Ale czas na konkrety, piwo ma ładną złocistą barwę, ale mimo i ż etykieta mówi, że winno być mętne, a takie nie jest, a dla mnie miodowe powinny być choć lekko mętne. Piana bardzo, ale to bardzo słaba, rzadka, brzydka i szybko opada. Zapach i smak nawet przyjemny, choć chyba sztucznawy, mimo iż etykieta informuje o miodzie naturalnym, ale po prostu w to nie wierzę. Wysycone bardzo słabo, jest straszliwie wodniste. No cóż, powtórka z rozrywki mógłbym rzec. Piłem je do kolacji, ale ciężko mi polecić jest je, szczególnie osobom lubiącym miodowe piwa. Etykieta zdobiąca butelkę Perły Miodowej nawet ładna, ale niestety papier z którego została wykonana bardzo kiepskiej jakości, po wyciągnięciu z lodówki wygląda bardzo kiepsko. Plus za bardzo ładny kapsel. Konkludując mój wywód, kolejne bardzo średniawe piwo od Perły.

Moja ocena: 
Kolor: - 7
Piana: - 4
Zapach: - 6
Smak: - 5
Etykieta: - 6

Ocena całościowa: 5,52/10 

Cena: 3,59 PLN [AFROALKO - Gdynia-Obłuże

3 komentarze:

 1. Perla Miodowa(Honigbier)ist ein wirklich sehr gutes Bier,gut abgerundeter Geschmack. Wo kann man dieses edle Honigbier erwerben(kaufen)?

  OdpowiedzUsuń
 2. Perla Miodowa(Honigbier) ist ein wirklich edles Bier. Wo kann man dieses Bier erwerben(kaufen)? Ich kann es wirklich allen genüsslichen Biertrinkern wärmstens empfehlen!
  Persönliche Anmerkung: Das polnische Bier kann sich überall sehen lassen und braucht sich nicht mehr zu verstecken!

  klaus D u s c h e k aus Görlitz in Niederschlesien

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Vielen Dank fuer den Kommentar,

   Sie koennen das Bier in irgendeinem Shop in Zgorzelec finden. Wenn sie jedoch kein Glueck haben besuchen sie diese Webseite: http://www.piwazdusza.pl/, wo sie das Bierk per Internet kaufen koennen.

   Viele Gruesse aus Polen und gute polnische Biere zum Ostern!

   Der Bierbrauer Tomek

   Usuń