poniedziałek, 19 stycznia 2015

PiwoWAR Battles - Sezon III - Akt I - Michał Karlicki vs Olek Hejna - AIPA

Trzeci czwartek nowego roku, to dzień, w którym w gdańskiej Degustatorni rozpoczęto kolejny, trzeci już, sezon PiwoWAR Battles. Pierwsze spotkanie sprowadziło do wielokranu dwóch piwnych dżentelmenów Michała Karlickiego i Olka Hejnę. Wojownicy tego dnia walczyli orężem spod znaku American India Pale Ale. Prawda, że to spotkanie można nazwać walką wieczoru?Piwo, które uwarzył Michał wraz ze swoim współpiwowarem Marcinem Piłką z browaru domowego to Lux Torpeda, a Olek uwarzył Lucky Luke.  
 Poniżej krótka charakterystyka obu piw:
Lux Torpeda - ekstrakt 16,5%, alkohol 6,8%; skład: słody (pale ale, pilzneński, monachijski, karmelowy, pszeniczny), chmiele (Chinook, Calypso, Eldorado, Willamette, Citra), drożdże US-05.
Lucky Luke - ekstrakt 16,5%, alkohol - brak danych; skład: słody (pale ale, pilzneński, monachijski, karmelowy 150), chmiele (Mosaic, Cascade, Citra, Amarillo, Motueka, Pacifica), drożdże Mangrove Jack's M44 US West Coast Yeast, IBU 56.

Wszystko, jak zawsze, zaczęło się o godzinie 18:00. Na spotkanie z wojownikami i ich piwami przyszło sporo gości i pasjonatów piwa. Wśród nich była, między innymi, cała śmietanka trójmiejskich piwowarów. Wszyscy ochoczo zabrali się do degustacji i do oddawania głosów.
 


  
Degustacja bitewnych piw i tych z menu lokalu, hulanki, swawole, śmiechy i chichy trwały do 22:00. W tym też czasie głosy zostały zabrane celem przeliczenia ich. Patrząc na wynik, można stwierdzić, że pojedynek był bardzo wyrównany, a zwycięzcą pierwszej edycji sezonu trzeciego Piwowar Battles został Olek Hejna, który stosunkiem głosów 56:47.
Po wręczeniu nagród dla piwowarów, nastąpił najbardziej wyczekiwany przez publikę moment, czyli losowanie gadżetów i darmowych piw. Jak zawsze, wszystko było ustawione - tak krzyczała publika. Po tym wszystkim nastąpiła piwna biesiada, która trwała do późnych godzin nocnych.

Spotkanie bitewne to także najlepszy czas na rozmowy biznesowe, w trakcie których menadżer lokalu obmyśla między innymi nowe strategie sponsorskie.
 

Pierwsze spotkanie bitewne przeszło do historii. Kolejne już w lutym, kiedy to spotkają się zwycięzca zeszłorocznej edycji Jacek Głuchowski i debiutant Robert Semrau. Styl, którym będą wojować to White IPA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz