poniedziałek, 11 sierpnia 2014

PiwoWAR Battles - Sezon II - Akt VIII - Artur Leski vs Łukasz Pawlak - Witbier

Pierwszy czwartek sierpnia, to kolejne spotkanie drugiego sezonu PiwoWAR Battles, które odbyło się w gdańskiej Degustatorni. Ósme spotkanie eliminacyjne, podczas którego spotkali się piwowarzy domowi Artur Leski i Łukasz Pawlak. Chłopaki walczyli za pomocą uwarzonych przez siebie piw w stylu witbier. Piwo, które uwarzył Artur to Kita Lisa Witalisa, a piwo Łukasza to Swing. 
 


Poniżej krótka charakterystyka obu piw (a właściwie tylko jednego):
Kita Lisa Witalisa - ekstrakt 11,5%, alkohol 4,5%; skład: słody (pszeniczny, pilzneński), płatki pszenne, skórka pomarańczy, skórka cytryny, chmiel, drożdże Wyeast FF, IBU 10.
Swing - ekstrakt 12,0%, alkohol 4,9%; skład: słody (pilzneński, biscuit), płatki pszenne, płatki owsiane, kolendra, curacao, skórka słodkiej pomarańczy, chmiele (East Kent Goldings, Styrian Goldings), drożdże Wyeast 1214.

Jak to zazwyczaj bywa, degustacja rozpoczęła się o godzinie 18.00. Już po pierwszym odkapslowaniu butelek, pojawiła sie kolejka piwnych smakoszy przy stole degustora.


Do degustatorniowego ogródka, jak zawsze przyszło sporo osób i wszyscy raczyli się dobrym piwem, nie tylko od chłopaków piwowarów, ale także z knajpianych kranów.Bitwę, stosunkiem głosów 74:71, wygrał Artur Leski. Artur wyraźnie był zaskoczony tym rezultatem.


Jak zawsze, po wręczeniu nagród od sponsorów wojownikom, przyszedł czas na losowanie nagród, tym razem, rozlosowano darmowe piwa, dla osób biorących udział w głosowaniu. 

A tu kilka ruchomych obrazków, jako wideorelacja z ostatniej bitwy.


Eliminacje już za nami półfinały. Na pewno wojownicy już szykują swoje piwne rękawice, a smakosze piwa, szykują już wolny czas na wrześniowe spotkanie. Ja ze swojej strony serdecznie zapraszam!

1 komentarz: