wtorek, 19 sierpnia 2014

Wąsosz - Terrence

Przedstawiam piwo Wąsosz - Terrence.Zawartość ekstraktu: 15,0%.

Zawartość alkoholu: 6,0% obj.

Kolor: ciemnozłoty, mętny.

Zapach: bardzo intensywny, słodowo-chmielowy, wyraźne nuty sosnowo-żywiczne i owoców tropikalnych, takich jak cytrusy, mango, papaja.

Smak: słodowo-chmielowy, wyraźne nuty sosnowo-żywiczne i owocowe nuty cytrusów, mango i papai, na finiszu średnio intensywna, delikatnie zalegająca goryczka.

Piana: biało-kremowa, niezbyt wysoka, niezbyt gęsta, dość szybko opada.

Pasteryzacja: tak.

Termin przydatności do spożycia: 9 miesięcy.

Opakowanie: butelka 0,5l, bezzwrotna.

Producent: Browar Wąsosz


Podsumowanie:

Ostatnio udało mi się zakupić i wypić pierwsze piwo z serii 'Piwo z Wąsem' (#piwozwasem) Browaru Wąsosz. To piwo to Terrence uwarzone w stylu AIPA. Browar Wąsosz od momentu, gdy zaczęli nim zarządzać chłopaki związani z toruńskim Browarm Olimp, ruszył mocno z kopyta i zaczął warzyć dość różnorodnie i co najważniejsze ciekawie. Terrence, nazwa wzięta od Hulka Hogana, którego imię prawdziwe to Terrence, a wiadomym faktem jest, że Hogana facjata charakteryzuje się białym dość pokaźnym wąsem. Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, że Terrence to prawdziwe imię Hogana, dowiedziałem się tego z ostatniego wpisu Bartka Nowaka. No, ale zostawmy mega-pakera w spokoju i zajmijmy się piwem. Piwo wlane do szklanki prezentuje się dość okazale. Ładna barwa, przyjemne zmętnienie, tylko piana, nawet jak na AIPA, dość nikła i szybko się redukująca. Najlepsze jednak dopiero przed nami. Już pod odkapslowaniu, do naszego nosa docierają bardzo intensywne i przyjemne nuty aromatyczne. Po przelaniu do szklanki jeszcze lepiej je czuć. Zapach słodowo-chmielowy. Bardzo wyraziste nuty żywiczno-sosnowe i owoców tropikalnych. No można wąchać i wąchać. Wspaniale pachnie. otwarciu. W smaku równie dobre. Bardzo fajny balans słodowo-chmielowy, fajna żywiczność i owocowe doznania. Goryczka bardzo fajna, niezbyt silna, taka zrównoważona, bardzo przyjemna, fajnie kontrowana przez niuanse słodowe. Tylko na finiszu bardzo delikatnie zalega. Wysycone na poziomie niskim, w kierunku średniego. Piwo niesamowicie treściwe, a jednocześnie przyjemnie orzeźwiające. Butelkę piwa zdobi minimalistyczna, ale ciekawa i intrygująca etykieta. Na pewno łatwo ją wyłapać w tłumie innych piw. Słowem końca, jest to kolejna AIPA na polskim rynku, których niektórzy mają dość, która to jednak jest naprawdę bardzo dobrym przykładem kunsztu piwowarskiego. Mnie to piwo zachwyciło i z chęcią pójdę do sklepu po kolejnych kilka butelek. Oby kolejne 'Piwa z Wąsem' były równie świetne. 

Moja ocena:
Kolor: - 10
Piana: - 6
Zapach: - 9
Smak: - 8
Etykieta: - 9
Warka: 13.05.2015

Ocena całościowa: 8,35/10

Cena: 7,00 PLN [ĆWIARTKA - Olsztyn-Wojska Polskiego]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz