czwartek, 15 marca 2012

Manufaktura Piwna - Altbier

Przedstawiam piwo Manufaktura Piwna Altbier.Zawartość ekstraktu: 13,5%.

Zawartość alkoholu: 5,2% obj.

Kolor: miedziany zmieszany z burgundem, klarowny.

Zapach: słodowy, lekko owocowy, w tle wyczuwalne też przyprawy.

Smak: słodowy, w środkowej fazie i na finiszu  wyczuwalne dość mocne nuty goryczkowe.

Piana: kremowa, gęsta, średnio wysoka, mocno pęcherzykowa, dość szybko opada, zostawia osady.

Pasteryzacja: tak.

Termin przydatności do spożycia: 6 miesięcy.

Opakowanie: butelka 0,5l, bezzwrotna.

Producent: Browar JabłonowoPodsumowanie:

W tym roku Browar Jabłonowo, za sprawą swojej marki Manufaktura Piwna, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku, zaczął wypuszczać na rynek nowe piwa. Na początek światło dzienne ujrzał numer 1 (widać to na krawatce), czyli Altbier. Piwo to ma bardzo ładną barwę, bardzo przyjemną pianę, szkoda tylko, że tak szybko opadającą, przyjemny zapach, który potęguje się w miarę ogrzewania się piwa i ma dość wyrazisty, bardzo przyjemny smak. Piwo jest dość treściwe i jest odpowiednio wysycone. Naprawdę pije się je ze smakiem, bardzo przyjemnie pobudza apetyt muszę przyznać. Etykieta zdobiąca butelkę Altbiera, jak przystało na produkty Manufaktury Piwnej, niekonwencjonalna, graficznie bardzo, bardzo ładna, wspaniale te piwo wygląda na półce sklepowej, pośród innych chmielowych trunków. Na kontrze, jak zwykle troszkę frazesów, ale cóż taki urok marketingu browarniczego. Ogólnie rzecz biorąc, numer 1 w tym roku od Jabłonowa, to naprawdę bardzo przyjemne piwo, po które pewnie nie raz jeszcze sięgnę i ciekaw jestem bardzo kolejnych numerów 'wykręconych' przez browar jabłonowski.
 
Moja ocena: 
Kolor: - 10
Piana: - 7
Zapach: - 8
Smak: - 8
Etykieta: - 9

Ocena końcowa: 8,19/10

Cena: 5,00 PLN [DESPERADO - Witomino]

4 komentarze:

 1. Przy pierwszym łyku miałem wrażenie, że trochę za dużo goryczki jak dla mnie, ale następne pociągnięcia zmieniły to odczucie ...... Może nie będzie moim ulubionym ale niewątpliwie od czasu do czasu chętnie po nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zasmakowały Ci nowe smaki :)

   Usuń
  2. :) Jakoś tak, między innymi przez Ciebie odkryłem nowe hobby :)..... Od pewnego czasu zaczęlismy z synem bywać w Smaku na Przymorzu ;).... mam jeszcze całe mnóstwo gatunków do spróbowania :D

   Usuń
 2. Bardzo się cieszę, takie hobby to jest coś ;-)

  OdpowiedzUsuń