poniedziałek, 2 lutego 2015

Doctor Brew - Barley Wine

Przedstawiam piwo Doctor Brew - Barley Wine.Zawartość ekstraktu: 24,0%.

Zawartość alkoholu: 10,5% obj.

Kolor: miedziany, dość mocno opalizujący.

Zapach: słodkawy, słodowo-chmielowy, wyraziste nuty owocowe cytrusowe, mango i marakui, a także nuty żywiczne.

Smak: słodkawy, słodowo-chmielowy, delikatnie owocowy, głównie nutki cytrusowe, na finiszu lekka nuta alkoholowa oraz delikatna tępawa goryczka.

Piana: kremowa, wysoka, dość gęsta, średnio pęcherzykowa, opada wolno zostawiając przyjemne osady.

Pasteryzacja: nie.

Termin przydatności do spożycia: ok. 2-3 miesięcy.

Opakowanie: butelka 0,33l, bezzwrotna.

Producent: Browar Bartek dla Doctor Brew


Podsumowanie:

Dziś po raz pierwszy, od bardzo zamierzchłych czasów, sięgnąłem po piwo ze stajni Doctor Brew. Byłem ciekawy, jak dwaj miłośnicy pielęgniarek poradzili sobie z mocno ekstraktywnymi piwami. Na pierwszy rzut wziąłem sobie ich Barley Wine - w wersji amerykańskiej.  Piwo po wlaniu do firmowego teku prezentuje się całkiem całkiem. Barley Wine ukazuje swoją miedzianą barwę. Dość mocno opalizujące. Piana bujna, długotrwała i zostawiająca świetne osady na ściankach szkła. Najlepszy punkt tego piwa. W zapachu słodkawy, słodowo-chmielowy. Wyraziste nuty owocowe amerykańskich odmian chmieli. W smaku słodkawy, słodowo-chmielowy. Na finiszu cierpkie nutki alkoholowe oraz tępawa goryczka. Piwo, mimo faktu iz jest to 'dwudziestka czwórka', to piwo jest pozbawione słodowego ciała, jest pustawe, tępawe momentami wręcz lekko wodniste. Naprawdę, ciało słodowe bardzo słabo zaznaczone. Wysycone jest umiarkowanie. Piwo, tym razem, wlane jest do mniejszej butelko o pojemności 0,33l, którą ozdabia całkiem ładna, elegancka wręcz etykieta. Oprawa bardzo ładna. Ogólnie rzecz ujmując, piwo nie jest złe, jest nawet dość pijalne, ale jako barley wine, hmm ... dość mocno zawodzi, niestety. Po degustacji tego piwa, przyszła mi na myśl jedna myśl, gdy oglądałem jeden z odcinków 'Archiwum X'. Wtedy to Fox i Scully pokazali najwybitniejszemu specjaliście do spraw mikrorobotyki jedno z takich mikro urządzeń, by im coś na ten temat powiedział. W odpowiedzi usłyszeli - 'To przekracza moje możliwości!'. Mniej więcej tak odebrałem to piwo od 'doktorów'.

Moja ocena: 
Kolor: - 7
Piana: - 9
Zapach: - 7
Smak: - 5
Etykieta: - 9
Warka: 03.04.2015

Ocena całościowa: 6,74/10

Cena: 11,50 PLN [ĆWIARTKA - Olsztyn-Wojska Polskiego]

1 komentarz:

  1. dla mnie zbyt alkoholowe, na języku uczucie takiego 'znieczulenia' jak po płukaniu ust płynem ziołowym na bazie alkoholu ;) przy okazji w Poznaniu tańsze o 2 złocisze ;)

    http://piwnapyra.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń