niedziela, 7 lipca 2019

Kooperacyjny Witbier Browaru Ukiel i Browarnika Tomka - prapremiera!

Pierwszy piątek lipca 2019 roku, to dzień szczególny w historii Browaru Ukiel, jak i mojej także. Tego dnia, na terenie przyległym do browaru oraz w przyjemnych murach, nie gotowego jeszcze, firmowego wielokranu odbyła się nieoficjalna prapremiera naszego wspólnego piwa - Witbiera.


Jak wspomniałem wyżej, spotkanie miało charakter nieoficjalny. Głównym powodem takiego, a nie innego stanu rzeczy, był fakt lekkiego opóźnienia w przygotowaniu firmowego lokalu do pełnej zdolności operacyjnej. A, że terminy napięte, gdyż w przyszłym tygodniu jedziemy z piwami Ukiela do Gdańska, więc chcąc nie chcąc, trzeba było odszpuntować pierwszą beczkę naszego piwa, w lekko spartańskich warunkach. Na szczęście zaproszeni goście i pogoda oraz humory dopisały, więc wszelkie niedogodności związane z nieskończonym jeszcze lokalem, spadły na bardzo dalszy plan. 

Równo o godzinie dziewiętnastej, goście z Olsztyna i Gdańska, mieli okazję skosztować jako pierwsi kooperacyjnego Witbiera. Wśród osób zaproszonych byli miejscowi piwowarzy domowi i zawodowi z browarów Warmia i Chmury, bimbrownicy, miodosytnicy, przedstawiciele świata naukowego oraz sympatyczna muzyczna rodzinka z Gdańska. Niestety, nie wszyscy zaproszeni goście, mogli tego dnia być z nami, niemniej jednak, zabawa była przednia. Duża dawka dobrego humoru, wspaniałe rozmowy, pyszne dania z grila, no i oczywiście wyśmienite piwo. Na kranie był jaśnie pan Witbier oraz Stout, a z butelek można było się napić także innych piw browaru, w tym medalistę West Coast IPA. 
Witbier, moim zdaniem, choć nie powinienem być sędzią we własnej sprawie, udał się bardzo dobrze. Co najważniejsze, taką opinię podzielali także wszyscy, którzy tego dnia byli w Gutkowie. W trakcie imprezy, oprócz dobrej zabawy, zainteresowane osoby, konfrontowały wpisy dotyczące ich browarów, w najnowszym przewodniku. Zastanawiali się, czy dzięki tej książkowej pozycji, liczba odwiedzających ich przybytki zwiększy się. Pożyjemy, zobaczymy. Dobra zabawa trwała do północy, w trakcie której piwo lało się strumieniami. Witbier poszedł cały i co najważniejsze wszystkim smakował. Całemu wydarzeniu towarzyszyła także super muzyka, w postaci hard rockowych i metalowych szlagierów i nie tylko. W takiej atmosferze czas mijał bardzo wyśmienicie, ale i bardzo szybko także. 
 Kończąc wpis, chciałbym mocno podziękować Maćkowi Uszpolewiczowi i Kamilowi Tchorzewskiemu z Browaru Ukiel, za sprawne i szybkie przygotowanie spotkania, za genialnie spędzony czas i za wspólne, wyśmienite piwo. Wszystkich tych, którzy nie mieli okazji być z nami w ostatni piątek w Gutkowie, chciałbym uspokoić, że piwo poleje się już w tym tygodniu w Olsztynie i okolicach także, a miłośników dobrego piwa, chciałbym wraz z ekipą Ukiela zaprosić w najbliższą sobotę do Gdańska do pubu Lawendowa 8, gdzie o dwudziestej odbędzie się gdańska premiera piw Browaru Ukiel w ogóle. Poleje się premierowe piwo oraz West Coast IPA. Będę ja, będą także chłopacy z Ukiela. Serdecznie wszystkich chętnych zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz