niedziela, 3 grudnia 2017

Premiera Barlow Sorbus w Pijanej Czapli w Olsztynie

W piątkowy wieczór, pierwszego dnia grudnia, w Pijanej Czapli w Olsztynie, miało miejsce wiekopomne wydarzenie, czyli premiera najnowszego piwa z Browaru Kormoran. Piwem tym oczywiście, był Barlow Sorbus, czyli drugie po Imperium Prunum, z serii piw arcyciekawych browaru, mocno wyczekiwany Barley Wine z dodatkiem jarzębiny.


Premierę przewidziano na godzinę 18:00. Tuż przed tą godzina, w lokalu zjawili się najwierniejsi fani browaru oraz ekipa Kormorana. Gdy wybiła już szósta, na ambonę, że tak to ujmę, wstąpił Paweł Błażewicz, który z ramienia Browaru Kormoran, opowiadał o historii piwa i jego charakterze. Chwilę potem rozpoczęło się polewanie i degustacja. 
Barlow Sorbus, mimo swoich wysokich parametrów, okazał się piwem dość gładkim, przyjemnym, by nie powiedzieć, że delikatnym w odbiorze. Piło się bardzo miło i szybko. Wrażenia aromatyczno-smakowe na najwyższym poziomie, co potwierdziło wiekszośc osób zgromadzonych tego dnia w Pijanej Czapli.Oprócz wersji lanej, można było się zaopatrzyć także w butelki Barlow Sorbus. Co ciekawe, Browar Kormoran, przygotował dla swoich wiernych olsztyńskich i warmińskich fanów, nie lada niespodziankę, gdyż oprócz regularnej wersji tego piwa, można było kupić specjalną jego edycję. Specjalna edycja, to mocna, esencjonalna piwno-jarzębinowa gęstwa, która została zlana z dnia zbiornika leżakowego. Czym się ona różni od wersji regularnej, pod względem aromatyczno-smakowym? Jeszcze nie wiem, bo dopiero czeka na swoją kolej. Co nieco, na temat tejże, możecie dowiedzieć się z filmu chłopaków z Jabeerwocky, który dostępny jest pod tym linkiemW trakcie premiery, można było porozmawiać z ludźmi z Browaru Kormoran, posłuchać niuansów związanych z warzeniem, wymyślaniem nowych piw oraz po prostu powymieniać doświadczeniami, luźno porozmawiać i pośmiać się. Sama ekipa browaru bawiła się także świetnie. 


Ogólnie rzecz ujmując, w Pijanej Czapli panowała sympatyczna, miła, piwna atmosfera, przy akompaniamencie głównego aktora, czyli piwa Barlow Sorbus. Dziękuję bardzo za organizację wydarzenia dla browaru i ekipie Pijanej Czapli oraz za miłe przyjęcie, superanckie koszulki i genialne piwo. Jedyną rzecz, która bym w tym ciekawym wydarzeniu zmienił, to godzina, gdyż piątek i osiemnasta, to chyba trochę za wcześnie, co widać było po frekwencji na początku. Ludzie, tak naprawdę, zaczęli się masowo schodzić dopiero koło godziny dwudziestej i myślę, że jak na Olsztyn, jest to optymalna godzina, by organizować podobne piwne wydarzenia. Mam nadzieję, że kolejne wydarzenia, związane z Browarek Kormoran i jego piwami, będą odbywać się w bardziej trafnych godzinach, czego wszystkim nam życzę. 

A na koniec, chciałbym powiedzieć, że polecam wszystkim piwo Barlow Sorbus. Warte jest skosztowania na pewno i wszystkich tych, którzy nie mieli jeszcze okazji go spróbować, zapraszam do Pijanej Czapli w Olsztynie, gdyż z tego co się orientuję, to jeszcze to piwo jest tam dostępne i to zarówno z beczki, jak i w butelkach, ale co do tego drugiego to stuprocentowej pewności nie mam. Na zdrowie!

2 komentarze:

  1. Dostępne to to będzie na jakąś szerszą skalę czy trzeba śmigać przez całą Polskę żeby skosztować? Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z tego co wiem, butelki poszły w Polskę, ale w jakiej konkretnie ilości, to wybacz, ale nie znam odpowiedzi. Pozdrawiam!

      Usuń