niedziela, 26 maja 2024

IV Warmińskie Bitwy Piwne w Browarze Warmia - półfinał 2 - Saison

Przedostatni czwartek maja, to był czas kiedy ponownie czterech piwowarów spotkało się na kolejnym etapie Warmińskich Bitew Piwnych. Był to już drugi półfinał. W szranki stanęli Michał Podralski, Piotr Starowicz, Marcin Surma oraz Jerzy Nowicki.
 
 
 
Pólfinałowym orężem, tym razem, okazały się cztery różne piwa w stylu saison. 
 


Jak zwykle, w Browarze Warmia, oprócz organizatorów i piwowarów walczących, zjawiło się mnóstwo osób, którzy mieli wielką ochotę skosztowania półfinałowych piw i po prostu wzięcia udziału w piwowarskiej zabawie i to mimo trwającej Kortowiady. To naprawdę bardzo miłe.
 







 
Dość powiedzieć, że oddana liczba kart do głosowania wyniosła 91. Czwarte miejsce za swoje piwo numer 4 zajął Michał Podralski z liczbą głosów 15. Na trzecim miejscu uplasował sie Piotrek Starowicz za piwo numer 3 z liczbą głosów 35. Do finału awansowali zatem Marcin Surma i Jurek Nowicki, z tym że Marcin z drugiego miejsca, a jego piwo numer 1 otrzymało 52 głosy. Pierwsze miejsce w tym drugim półfinale zajął Jurek Nowicki i jego piwo numer 2 z liczbą głosów 56. 





Ci dwaj ostatni dżentelmeni, zmierzą się w finale ze zwycięzcami pierwszego półfinału, czyli Maćkiem Żyhałko i Piotrkiem Osińskim. Finał zaplanowany jest na wrzesień, czyli czeka nas kilkumiesięczny rozbrat z bitwami. Finałowym piwem będzie belgijski dubbel. Czekamy zatem na finałową rozgrywkę i wyłonienie najlepszego z najlepszych, a kto nim będzie? Przekonamy się już po wakacjach. Wasze zdrowie!

PS. Wielkie podziękowania dla Artura Kamińskiego, za ogarnięcie tematu fotografowania. Fotki wyszły naprawdę super :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz