sobota, 16 lutego 2013

DEGUSTATORNIA - Gdańsk

W kolejnym, drugim odcinku opowieści o trójmiejskich lokalach z dobrym piwem, kilka słów o pubie Degustatornia.

Browar mieści się w Gdańsku, na Starym Mieście, przy ulicy Grodzkiej 16.Gdańska Degustatornia czynna jest codziennie w godzinach od 16.00 do 01.00.


Pub jest dwupoziomowy. Posiedzieć przy piwie i przekąskach można na parterze oraz w pomieszczeniu piwnicznym. Na parterze znajduje się bar, który ma do dyspozycji 16 nalewaków, z których w ciągłej pracy jest 12. Przez długi okres czasu, knajpa oferowała, szczerze mówiąc, średni asortyment, ale od momentu gdy pojawił się nowy kierownik - Wojtek, wszystko zaczęło zmieniać się na lepsze. Obecnie, w nalewakach prawie zawsze jest coś interesującego, w lodówkach także. Nie ma dnia, kiedy nie można by było się napić piw z naszych wiodących browarów rzemieślniczych, kontraktowych i restauracyjnych. Bardzo często, ostatnimi czasy mają tu miejsce premiery piwne. Ogólnie rzecz biorąc bar oferuje czołówkę polskiego piwowarstwa (Pinta, AleBrowar, Artezan, Widawa, Kormoran, Poivovaria i wiele innych). Dostępne także ciekawe piwa europejskie. 


To samo tyczy się oferty butelkowej, która jest coraz bogatsza. W tym temacie rządzi olsztyński browar Kormoran, jakkolwiek menadżer knajpy, robi wszystko, by coraz większy procent piw w lodówkach stanowiły piwa z browarów rzemieślniczych i restauracyjnych. 


Degustatornia w sumie oferuje około 100 miejsc siedzących, na dwóch poziomach. Poniżej kilka fotografii pomieszczeń parteru.
A tak przedstawia się poziom piwniczny:
Wystrój pubu typowo piwny. Na ścianach sporo powywieszanych sporo elementów birofilistycznych. Klimat typowo biesiadny. Człowiek pijąc piwo naprawdę czuje klimat piwny.

Za sprawą nowego managementu, sporo się dzieje w pubie. Jest wiele ciekawych promocji i akcji, takich jak:
- Piwo studenckie - codziennie jedno wybrane piwo z beczki, dla studentów za 5 PLN.
- Mega kufelek - codziennie każde piwo z beczki w kuflu o pojemności 1,0l za 15 PLN.
- Czarna Niedziela - w niedzielę, wszystkie ciemne piwa z beczki za 5 PLN.
- Litr Smakosza - codziennie można zamówić serie próbek sześciu piw z beczki, które w sumie dają 1,0l pojemności za 24 PLN.


Dodatkowo mamy:

- Wtorki z kośćmi - przed zakupem piwa z beczki rzucamy dwiema kośćmi. Ile wypadnie, tyle płacimy za piwo, czyli za każde piwo z beczki możemy zapłacić od 2 PLN do 12 PLN.
- Beer Pong - w każdą środę. Do wygrania ... piwo oczywiście.
- Rzemieślnicze czwartki -  w każdy czwartek, podpinana jest nowa beczka z piwem z browarów rzemieślniczych, kontraktowych i restauracyjnych - polskich i zagranicznych.

Oprócz piwa, w Degustatorni możemy się całkiem nieźle posilić. Do wyboru są snacki oraz przekąski typu chleb ze smalcem, metką, pastą rybną; dechy kiełbas, serów; pierogi i skrzydełka z kurczaka. Dostępne są także zimne i gorące napoje bezalkoholowe.

Degustatornia oferuje swoim klientom także karty stałego klienta:
- srebrna - Smakosz - przy zakupie każdego piwa, cena pomniejszana jest o 1 PLN. By ją otrzymać, koniecznym jest zebranie paragonów za zakupy (z okresu dwóch miesięcy) w Degustatorni na sumę 150 PLN
- złota - Degustator - przy zakupie każdego piwa, cena pomniejszana jest o 2 PLN. By ją zdobyć trzeba zebrać paragony z zakupów (z okresu dwóch miesięcy) w pubie na sumę 300 PLN.

W knajpie można dokonać rezerwacji stolika dzwoniąc na numer 888 728 272. Jedynym właściwie mankamentem lokalu jest fakt, że nie ma możliwości zapłaty kartami płatniczymi. Kto wie, może w przyszłości doczekamy się takiego udogodnienia.

Słowem końcowym, bardzo ciekawy lokal. Z dnia na dzień zmieniający się na lepsze. Dobre piwo i przekąski, sympatyczna obsługa, miła atmosfera. Pewnie nie raz jeszcze, Degustatornia zaskoczy miłośników dobrego piwa oferta i ciekawymi akcjami związanymi z naszym ulubionym trunkiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz